5.2.2015.
21:04

Prva utrka SP-a u američkom Beaver Creeku donijela je puno uzbuđenja. Austrijanac Hannes Reichelt slavio je u superveleslalomu i osvojio zlato. Drugi je iznenađujuće bio Kanađanin Dustin Cook s jedanaest stotinki manje u odnosu na pobjednika. Cook nikada u karijeri nije bio bolje plasiran od desetog mjesta, a do srebra se probio sa startnim brojem 28. Na trećem mjestu završio je Francuz Adrien Theaux s 24 stotinke zaostatka za Reicheltom.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije završio svoj nastup. Najbolji hrvatski skijaš završio je u zaštitnoj ogradi prije samog cilja, u trenucima kada je za novim svjetskim prvakom zaostajao više od sekunde i pol.

Od četvorice hrvatskih skijaša najbolji rezultat ostvario je Natko Zrnčić-Dim koji je zauzeo 32. mjesto sa 2.84 sekunde zaostatka. Max Urllich je bio stepenicu niže sa 3.05 zaostatka, dok je Istok Rodeš s više od šest sekundi zaostatka osvojio 45. mjesto od 66 skijaša koliko ih je nastupilo.

Vrijedi istaknuti kako je povratnik Bode Miller doživio težak pad. Miller je imao odlično prolazno vrijeme, ali je teško pao i završio s velikom posjekotinom na desnoj nozi.

U petak je na rasporedu ženski spust u kojem će nastupiti dvije hrvatske skijašice Leona Popović i Andrea Komšić, dok skijaši novi nastup imaju u subotu kada je na rasporedu spust. Prijavljena su trojica hrvatskih skijaša Zrnčić-Dim, Rodeš i Urllich.

REZULTATI:

1. Hannes Reichelt (Aut) 1:15.68 2. Dustin Cook (Kan) 1:15.79 3. Adrien Theaux (Fra) 1:15.92 4. Matthias Mayer (Aut) 1:15.95 4. Kjetil Jansrud (Nor) 1:15.95 6. Aksel Lund Svindal (Nor) 1:16.05 7. Didier Defago (Švi) 1:16.07 8. Georg Streitberger (Aut) 1:16.22 9. Ted Ligety (SAD) 1:16.38 10. Klemen Kosi (Slo) 1:16.39 32. NATKO ZRNČIĆ-DIM (HRV) 1:18.42 33. MAX URLLICH (HRV) 1:18.73 45. ISTOK RODEŠ (HRV) 1:22.04...