RODITELJI SU HTJELI DA STUDIRA: / Postao najmlađi svjetski prvak u maratonu

Tinejdžer Ghirmay Ghebreslassie (19) osvojio je prvu zlatnu medalju za Eritreju na svjetskim atletskim prvenstvima, pobijedivši u maratonu s rezultatom od 2 sata, 12 minuta i 27 sekundi.

22.8.2015.
11:24

"Presretan sam, ne mogu opisati kakos e osjećam. Moji roditelji htjeli su da idem na fakultet, a ja sam želio trčati. Ova pobjeda bit će veliko iznenađenje za njih", kazao je nakon utrke.

Prvo zlato za Eritreju

Devetnaestogodišnji Ghebreslassie odlučujuću prednost pred rivalima ostvario je u zadnjih šest kilometara maratonske utrke. Drugi je sa zaostatkom od 40 sekundi u cilj na pekinškom stadionu "Ptičje gnijezdo" ušao Etiopljanin Yemane Tsegay, a treći je s više od minute zaostatka bio Solomon Mutai iz Ugande.

Pobjeda Ghebreselassiea donijela je Eritreji prvo zlato u povijesti na nekom atletskom svjetskom prvenstvu, dosad je jedino dugoprugaš Zersenay Tadesse osvojio srebro na 10.000 metara 2009. godine u Berlinu.