Medvjedi ovo u EBEL-u još nisu doživjeli!

Hokejaši Medveščaka poraženi su 3. kolu EBEL-ove lige za poredak od prvog do šestog mjesta. Bolja je u Ljubljani bila Olimpija s 6:4.

27.1.2012.
22:22

Zagrepčani su u dosadašnjih osam ljubljanskih dvoboja u tri sezone ubilježili osam pobjeda, ali seriji je u petak stigao kraj.

Dvaput su Slovenci vodili u prvoj trećini koja je na kraju ipak završila bez pobjednika. Prvi je put Olimpija povela već u petoj minuti pogotkom Petra Sachla u situaciji s igračem više. Sedam minuta kasnije izjednačio je Frank Banham. Novu je prednost domaćim hokejašima osigurao Boštjan Goličič u 15. minuti, ali već u sljedećoj je s igračem više za 2:2 zabio Matt Siddall.

John Hughes u 24. i Miha Verlič u 36. minuti definitivno su gurnuli vodu na mlin Olimpije, a u sedmoj minuti posljednje trećine na 5:2 je povećao Domen Vedlin. Greg Day je u 52. minuti prvi put ublažio zaostatak, a nakon što je Scott Hotham pet minuta kasnije vratio na plus tri za domaćina, svega nekoliko sekundi kasnije Day je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 6:4.

U nedjelju Medveščak, koji je pao na treće mjesto, gostuje u Mađarskoj kod Albe Volan.

Olimpija - Medveščak 6:4 Linz - RB Salzburg 4:3 Alba Volan - KAC Klagenfurt 2:1

Redoslijed: Linz 10, 2. Alba Volan 6, 3. Medveščak 5, 4. KAC Klagenfurt 3, 5. Olimpija 2, 6. RB Salzburg 2.