SUDBINA IM SKROJENA /

Norvežani varali na Svjetskom prvenstvu i diskvalificirani su, krenule smjene u reprezentaciji

Image
Foto: AP Images

Među suspendiranima je i izbornik muške skakačke reprezentacije Magnus Brevig te voditelj opreme i krojač odijela Adrian Livelten

10.3.2025.
19:52
AP Images
VOYO logo

Norveški skijaški savez suspendirao je sve upletene u skandal s manipuliranjem skijaškim odijelima svojih skakačana skijama tijekom netom okončanog Svjetskog prvenstva u Trondheimu, a zbog čega su čak trojica norveških predstavnika na subotnjem pojedinačnom natjecanju diskvalificirana.

Image
BRAVO, MIRANE /

Brončani hrvatski strijelac s Olimpijskih igara osvojio europsku broncu i timsko srebro

Image
BRAVO, MIRANE /

Brončani hrvatski strijelac s Olimpijskih igara osvojio europsku broncu i timsko srebro

Među suspendiranima je i izbornik muške skakačke reprezentacije Magnus Brevig te voditelj opreme i krojač odijela Adrian Livelten.

Po završetku subotnjeg natjecanja Marius Lindvik se nalazio na drugom mjestu, odmah iza pobjednika Slovenca Domena Prevca, dok je Johann Andre Forfang bio četvrti, ali naknadnom provjerom odijela njih dvojica su diskvalificirani, dok je još nakon prve serije diskvalificiran Kristoffer Eriksen Sundal

Norvežani su manipulirali čipovima na odijelima koji se provjeravaju nakon svakog skoka, a Austrija, Slovenija i Poljska tražile su diskvalifikaciju Norvežana sa svih skakačkih natjecanja u Trondheimu, direktor skokova pri FIS-u Sandro Pertile odbio je naknadne diskvalifikacije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

POGLEDAJTE VIDEO: Ljutić obranila prvo mjesto u poretku: 'Staza je pukla, ali evo što ću napraviti u Sun Valleyu'

Tekst se nastavlja ispod oglasa
stipendisti
NOVO
VOYO logo
Još iz rubrike