NIŠTA OD POSTOLJA ZA ZUBČIĆA / Najbolji hrvatski skijaš odvozio drugu vožnju uz dosta drame. Zamalo je izletio, ali uspio je ugrabiti visoku poziciju

Prvo je mjesto zauzeo sjajni Švicarac Marco Odermatt

8.1.2022.
10:05

Najbolji hrvatski skijaš, Filip Zubčić, zauzeo je solidno sedmo mjesto nakon druge vožnje veleslaloma u Svjetskom kupu u Adelbodenu. Zubčić je odvozio podosta dramatičnu utrku i u jednom je trenutku zamalo izletio sa staze, ali se na kraju izvukao i uspio ući u cilj. Utrku je završio na sedmom mjestu, a prvo je mjesto zauzeo sjajni Švicarac Marco Odermatt.

--------------------

DRUGA VOŽNJA

14:26 - Marco Odermatt uz tek jednu grešku odvzio svoju utrku i na kraju je skinuo Fellera s prvog mjesta. Euforija vlada jer Marco je domaći skijaš i apsolutno je zaslužio vodeće mjesto. Sjajna vožnja. Podsjetimo i kako je Zubčić utrku završio na sedmom mjestu.

14:24 - Feller je prvi i dalje, Pinturault je doskijao do drugog mjesta, što znači da je Zubčić sada šesti.

14:22 - Zubčić je odlično agresivno krenuo i nije puno izgubio na prvom prolazu. Na drugom prolazu dosta je izgubio, ali imao je prednost, na trećem je zaostajao 11 stotinki i na kraju je krenuo na sve ili ništa i zamalo je izletio sa staze, ali u cilj je ipak ušao kao peti.

14:20 - Faivre se poskliznuo u jednom trenutku i imao je dobro vrijeme prije toga, ali ta a je greška odvela do trećeg mjesta, a sada je na redu naš Zubčić.

14:18 - Feller je prvi s čak +1.29 prednosti, nevjerojatno se spustio, kakva vožnja.

14:15 . Murisier je prvi stigao u cilj, domaći dečko je u pitanju i sada vlada ludnica na tribinama.

14:11 - Kristoffersen je prvi ima 63 stotinke prednosti, sjajna vožnja zaista, bez greške.

14:07 - Još osam skijaša mora odvoziti veleslalomsku utrku u Adelbodenu.

14:05 - Preuzeo je prvo mjesto Marco Schwarz.

14:03 - Još je deset skijaša preostalo.

13:57 - Odlična vožnja Francuza Sarrazina koji je skinuo Caviezela s trona s 39 stotinki.

13:53 - Za sada je stazu prošlo 15 skijaša, a podsjećamo kako naš Zubčić okupira visoko treće mjesto.

13:51 - Gino Caviezel domaći skijaš ima najbolje vrijeme, čak je 79 stotinki u prednosti. Sjajno je odvozio.

13:49 - Prvi je trenutno Austrijanac Dominik Raschner, a do sad se niz stazu spustilo 13 skijaša.

13:42 - Trenutno je na vodećem mjestu Talijan Alex Hoffer, a odvozilo je do sada sedam skijaša.

13:30 - Počela je druga vožnja.

Kao šesti se niz tešku adelbodensku stazu spustio Zubčić koji je odlično odradio cijelu vožnju od prvih do posljednjih vrata. Na prva dva prolaza je imao oko 20-ak stotinki minusa u odnosu na najbržeg Švicarca Marca Odermatta, dok je na trećem prolaznom vremenu Zubčić bio najbrži.

Borba za postolja

Ipak, u završnici prve vožnje Zubčić je skupio određeni zaostatak i na kraju drugu vožnju očekuje sa točno pola sekunde minusa u odnosu na domaćeg aduta. Između Odermatta i Zubčića se smjestio Francuz Alexis Pinturault koji ima 19 stotinki bolje vrijeme od najboljeg hrvatskog skijaša.

Četvrti u redoslijedu je Francuz Mathieu Favre koji ima dvije stotinke slabije vrijeme od Zubčića, dok već peti Austrijanac Manuel Feller za Zubčićem zaostaje više od pola sekunde.

Druga vožnja na rasporedu je u 13:30 sati.

Prva vožnja

11:28 - Zubčić je treći nakon što je 30 skkijaša pdradilo prvu vožnju.

10:57 - Zubčić je i dalje treć, evo talbice nakon pola utrke.

10:39 - Filip Zubčić je završio prvu vožnju s vremenom 1:18.44, +0.50 te je trenutačno treći.

10:37 - Henrik Kristoffersen nastupio je prije Hrvata, završio je prvu vožnju s vremenom 1:19.78, +1.84.

10:35 - Nako njega na stazu je stao Mathieu Faivre - 1:18.46, +0.52.

10:33 - Marco Odermatt bio je reći na startu, prvu vožnju završio je s vremenom 1:17.94 te je preuzeo vodstvo.

10:31 - Drugi je startao Loïc Meillard - 1:19.32, +1.07

10:30 - Alexis Pinturault prvi se spustio, prvu vožnju završio je s vremenom 1:18.25.

10:20 - Zubčić je prije točno godinu dana u tom švicarskom zimovalištu dva puta bio drugi u svojoj "paradnoj" disciplini, oba puta iza Francuza Alexisa Pinturaulta, koji će u subotnju utrku krenuti kao prvi. Iza Pinturaulta će niz stazu krenuti dva domaća vozača Loic Meillard i Marco Odermatt.

Skijašice će u subotu također voziti veleslalom i to u Kranjskoj Gori, a jedina hrvatska predstavnica, 17-godišnja Zrinka Ljutić krenut će u novi pokušaj osvajanja prvih bodova u karijeri s brojem 35. Prva će krenuti Talijanka Marta Bassino, a nakon nje Francuskinja Tessa Worley i Amerikanka Mikaela Shiffrin.