KAKAV DAN / Leona Popović je prvi puta u karijeri na postolju! Nakon 16 godina čekanja imamo drugo mjesto u ženskom skijanju

Leona Popović startala je kao četvrta i ušla je u cilj kao druga, ispred Mikaele Shiffrin

18.3.2023.
10:36

Najbolja hrvatska skijašica Leona Popović ostvarila je najbolji plasman u karijeri osvojivši drugo mjesto u završnom slalomu sezone Svjetskog kupa u Soldeuu, gdje je zaostala samo za pobjednicom, Slovakinjom Petrom Vlhovom.

BRAVO, CURE! /

Zrinka Ljutić Hrvatskoj nakon 16 godina donijela postolje u skijanju! Rezultat karijere Leone Popović

Za 25-godišnju Mrkopaljku ovo je penjanje na pobjedničko postolje u utrkama Svjetskog kupa, a postala je četvrtom Hrvaticom kojoj je to uspjelo. Osim legendarne Janice Kostelić, to je uspjelo još samo Ani Jelušić i Zrinki Ljutić.

Leona Popović

Popović je s dvije odvažne vožnje pokazala da pripada slalomskom svjetskom vrhu. Jedina skijašica koja je bila brža od nje u obje vožnje bila je Petra Vlhova. Slovakinja je u prvoj vožnji stvorila 32 stotinke prednosti, a još 11 je dodala u finalu, što joj je donijelo 28. pobjedu u karijeri.

Shiffrin gleda u leđa Popović

Leona Popović je u Soldeuu iza sebe ostavila i nevjerojatnu Amrikanku Mikaelu Shiffrin, koja iza sebe ima 87 pobjeda u Svjetskom kupu, čak njih 53 u slalomu. Shiffrin je završila kao treća zaostavši za hrvatskom reprezentativkom za 43 stotinke, a 86 za pobjednicom.

Shiffrin je već odavno osigurala Mali kristalni globus, a sezonu je završila sa 945 bodova osvojenih u 11 slalomskih utrka. Druga je u tom redoslijedu bila Švicarka Wendy Holdener sa 655 bodova, a treća je Vlhova sa 630. Leona Popović se probila na šesto mjesto sa 349 bodova. Zrinka Ljutić, koja u subotu nije uspjela doći do cilja prve vožnje, ostala je na 12. mjestu sa 190 bodova.

U nedjelju će skijašice sezonu Svjetskog kupa zaključiti veleslalomskom utrkom.

TIJEK UTRKE

SVJETSKI KUP SKIJANJE

14.08 Petra Vlhova se u početku staze mučila, činilo se kao da će Leona Popović uzeti prvu pobjedu za hrvatsko žensko skijanje nakon 17 godina, ali sjajnim završetkom utrke došla je do prvog mjesta i Leona će završiti druga.

14.06 Prvo postolje u karijeri za Leonu Popović, skinula je Mikhaelu Shiffrin sa prvog mjesta, najmanje je druga!

14.04 Ana Sven Larson prešla je preko vrata i završila svoj nastup, slijedi Leona Popović.

14.02 Najbolja skijašica u povijesti, Mikaela Shiffrin, pokazala je kako se vozi u ovim uvjetima i zasjela je na prvo mjesto.

14.00 Wendy Holdener dolazi na drugo mjesto solidno vožnjom.

13.59 Sa staze je izletjela i Slovenka Ana Bucik.

13.56 Njemica Lena Duerr završila je na devetom mjestu svoju drugu vožnju, vladaju jako teški uvjeti i jedna vrata na sredini staze stvaraju jako puno problema skijašicama.

13.52 Još osam skijašica ispred naše Leone Popović koja se bori za pobjedu u teškim uvjetima gdje ima jako puno grešaka u drugoj vožnji.

Leona Popović je u prvoj vožnji startala kao četvrta i ušla je u cilj kao druga s 32 stotinke zaostatka i tako se Leona našla ispred velike Mikaele Shiffrin. Prvu poziciju sada drži Petra Vlhova, treća je Šveđanka Swenn Larsson, a četvrta je Shiffrin.

Zrinka Ljutić startala je jedanaesta, ali je krivo prešla preko jednih vrata na samome početku i izletjela.

Druga vožnja na rasporedu je od 13.30, a naša Leona imat će veliku priliku za svoje prvo postolje!