KOSTELIĆ DOBIO NASLJEDNIKA: / Francuz slavio u kombinaciji, Hrvati solidni uoči Snježne kraljice

29.12.2016.
15:18

Pinturault je u Santa Caterini ostvario treću pobjedu u kombinaciji zaredom u Svjetskom kupu, nakon što je slavio u posljednje dvije kombinacije prošle sezone kojima je osvojio i mali kristalni globus u ovoj disciplini. Nakon superveleslaloma Pinturault je zaostajao pet stotinki za Hirscherom, ali se bolje snašao na kratkoj i nezahtjevnoj slalomskoj stazi.

Od trojice hrvatskih skijaša jedini je do bodova stigao Filip Zubčić koji je sa 4.33 sekunde zaostatka za Pinturaultom zauzeo 20. mjesto. Ivica Kostelić je završio kao 36. sa 6.45 sekundi iza pobjednika, dok su mu bodovi pobjegli za 1.32 sekunde , dok Istok Rodeš nije stigao do cilja superveleslalomske vožnje.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Hirscher je vodeći sa 713 bodova, 231 više od drugog Norvežanina Kjetila Jansruda, odnosno 248 ispred trećeg Pinturaulta.

Zubčić je sada 54. sa 65 bodova.

Sljedeća utrka za Svjetski kup bit će slalom na Sljemenu 5. siječnja.

REZULTATI:

1. Alexis Pinturault (Fra) 2:19.71 2. Marcel Hirscher (Aut) 2:20.05 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nor) 2:20.84 4. Justin Murisier (Švi) 2:21.58 5. Victor Muffat-Jeandet (Fra) 2:21.71 6. Erik Read (Kan) 2:22.12 7. Luca Aerni (Švi) 2:22.58 8. Mauro Caviezel (Švi) 2:22.63 9. Valentin Giraud Moine (Fra) 2:22.79 10. Ryan Cochran-Siegle (SAD) 2:22.84 ----------------------------------------------------------------- 20. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 2:24.04 36. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 2:26.16

REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU: 1. Marcel Hirscher (Aut) 713 2. Kjetil Jansrud (Nor) 482 3. Alexis Pinturault (Fra) 465 4. Henrik Kristoffersen (Nor) 382 5. Aleksander Aamodt Kilde (Nor) 291 6. Mathieu Faivre (Fra) 270 7. Felix Neureuther (Njem) 223 8. Aksel Lund Svindal (Nor) 220 9. Max Franz (Aut) 217 10. Carlo Janka (Švi) 206 ------------------------------------------------------------ 54. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 65