Mlada Hrvatica Ema Sgardelli osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu

Novi veliki uspjeh

13.10.2024.
19:43
Zvonimir Barisin/PIXSELL

Hrvatska karatašica Ema Sgardelli osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji mlađih seniorki u kategoriji do 50 kg, dok su Nikolina Golomboš (+68 kg) i Darija Šnajder (-61 kg) došle do brončanih odličja na Svjetskom prvenstvu u Veneciji.

BRAVO NIKOLA /

Mektić do novoga ATP naslova: Hrvatska-nizozemska kombinacija izdominirala turnir u Kini

Emu Sgardelli, aktualnu europsku seniorsku prvakinju u ovoj težinskoj kategoriji, u finalnom dvoboju je pobijedila Japanka Ishihara Mizuki (5-2).

Nikolina Golomboš (+68 kg) je borbi za brončanu medalju bila je bolja od Rumunjke Marie Cristine Coman (3-2), dok je Darija Šnajder (-61 kg) pobijedila Španjolku Ionu Sanchez Lobato (2-1).

Na petodnevnom SP-u za mlađe seniore, juniore i kadete u Veneciji sudjelovalo je 1908 natjecatelja iz 109 zemalja, a hrvatski reprezentativci i reprezentativke osvojili su šest odličja.

Sinoć je naslov svjetske juniorske prvakinje u kategoriji preko 66 kg osvojila Sara Tomić. Sven Strahija (-76 kg) je osvajač srebra u konkurenciji juniora, a Nikola Birač (-63 kg) je došao do brončane medalje u kadetskoj konkurenciji.

POGLEDAJTE VIDEO: Da ne bude sve tako crno pobrinula se naša Ines Goda Forjan