Ivica Kostelić razočarao na zamjenskoj Snježnoj kraljici

Otkazana zagrebačka Snježna kraljica prebačena je u Bormio, a Ivica Kostelić je osvojio razočaravajuće 24. mjesto.

6.1.2014.
15:52

Njemački skijaš Felix Neureuther ostvario je prvu ovosezonsku i šestu sveukupnu pobjedu u natjecanju Svjetskog kupa. Nijemac je ovog ponedjeljka slavio u slalomu koji je umjesto u Zagrebu odvezen u Bormiju.

Ključna je bila druga vožnja koja je za gotovo sve skijaše s visokim startnim brojem bila 'kobna'. Među tim se skijašima našao i naš Ivica Kostelić, koji je nakon solidnog 10. mjesta iz prve vožnje na koncu bio tek 24.!

Neureuther je tešku stazu savladao vrlo dobro, bolje čak i od aktualnog prvaka u ovoj disciplini Marcela Hirschera, koji je završio na drugom mjestu. Najnižu stepenicu pobjedničkog postolja osvojio je Talijan Manfred Moelgg, dok je četvrti bio Japanac Naoki Yuasa, koji je nakon prvog laufa bio tek 21.!

Spomenimo i da naš Dalibor Šamšal nije završio prvu vožnju slaloma u Bormiju.

U ukupnom poretku discipline Mario Matt je i dalje vodeći s 200 bodova, 20 više od drugoplasiranog Hirschera. Treći je, s 30 bodova manje od Matta, Mattias Hargin, dok je naš Ivica Kostelić tek 14. sa 61 bodom.

U ukupnom poretku Aksel Lund Svindal je i dalje vodeći, ali je Hirscher današnjim rezultatom smanjio zaostatak na 115 bodova. Naš Kostelić je 38. sa 106 bodova.

SK skijaša, slalom, Bormio: 1. Felix Neureuther (Njem) 1:59.75 2. Marcel Hirscher (Aut) +0.36 3. Manfred Moelgg (Ita) +0.65 4. Naoki Yuasa (Jap) +0.73 5. Mattias Hargin (Šve) +1.05 ...

24. Ivica Kostelić (Hrv) +2.65

Ukupni poredak u slalomu: 1. Mario Matt (Aut) 200 2. Marcel Hirscher (Aut) 180 3. Mattias Hargin (Šve) 170 4. Felix Neureuther (Njem) 130 5. Jean-Baptiste Grange (Fra) 126 ... 14. Ivica Kostelić (Hrv) 61

Ukupni poredak: 1. Aksel Lund Svindal (Nor) 630 2. Marcel Hirscher (Aut) 515 3. Ted Ligety (SAD) 333 4. Hannes Reichelt (Aut) 296 5. Alexis Pinturault (Fra) 268 ... 38. Ivica Kostelić 106