TEŽI PUT / Hrvatski vaterpolistiti porazom u finalu EP-a ostali bez izravnog plasmana na Olimpijske igre u Parizu: Evo kako sada mogu do njih

Na vaterpolo turniru na Igrama nastupit će 12 reprezentacija

16.1.2024.
23:12
Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u Zagrebu je nakon dramatične završnice izgubila u Finalu Eura od Španjolske (10:11) i nije uspjela obraniti naslov europskog prvaka u vaterpolu.

ŠOK NA MLADOSTI /

Hrvatska izgubila povijesno finale: Španjolska nakon neviđene drame u Zagrebu srušila Barakude i postala prvak Europe u vaterpolu

Barakude su vodile gotovo cijelu utakmicu, no u završnici su pale, a Španjolci su slavili zahvaljujući nevjerojatnom pogotku Granadosa koji je 49 sekundi prije kraja "šraubom" doveo Španjolsku do prednosti 11:10 i pobjede.

Osim što je Hrvatska ovim porazom izgubila titulu prvaka Europe, ostala je i bez izravnog plasmana na Olimpijske igre u Parizu sljedeće godine.

Na vaterpolskom turniru na OI nastupit će 12 reprezentacija, a šest mjesta već su rezervirali domaćini Francuzi, kontinentalni prvaci, svjetski prvaci i viceprvaci.

Još je šest mjesta slobodno, a ona će se popuniti nakon SP-a u Dohi koje počinje već za dvadesetak dana. Dva će mjesta pripasti Južnoafričkoj Republici i Australiji jer su oni jedini predstavnici svojih kontinenata na SP-u, a preostale četiri pozicije dobit će četiri najbolje plasirane reprezentacije na SP-u i samo na taj način Hrvatska može do Igara.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO