Hrvatski hokejaši naletjeli na kineski zid

U trećem kolu Svjetskog prvenstva Divizije II (Grupa B) u Zagrebu hrvatska hokejaška reprezentacija pobijedila je Kinu sa 5:2 i zadržala stopostotan učinak.

14.4.2011.
11:44

Hrvatska se mučila protiv Kineza već u prvoj trećini. Borna Rendulić je u desetoj minuti s igračem više prvi put pogodio suparničku mrežu, no uzvratio je Yingkui Liu krajem tog dijela igre.

U nastavku susreta izabranici Brune Breganta ipak su ubacili u višu brzinu i golovima Sertića, ponovno Rendulića, te Švigira otišli na pristojnu prednost (4:1).

U samom finišu susreta, u posljednjoj minuti, pala su čak dva pogotka. Prvo su kineski hokejaški smanjili na 4:2 golom Weiyang Zhanga, pa su povukli vratara s leda kako bi napravili pritisak na Hrvate, što je u završnim sekundama iskoristio Dominik Kanaet i postavio konačnih 5:2

U četvrtak je dan odmora na Svjetskom prvenstvu Divizije II, a u petak s početkomu 20.15 sati Hrvatska igra s Irskom. Evo i ostalih rezultata trećeg kola: Island - Bugarska 3:2, Rumunjska - Irska 22:0.