Mlade Barakude prvaci su Europe! Hrvatska u dramatičnoj završnici na peterce svladala Crnu Goru

Mladi vaterpolisti sjajnom su završnicom osvojili europsko zlato

7.9.2024.
21:25
profimedia

Hrvatski mladi vaterpolisti osvojili su Europsko prvenstvo do 19 godina u bugarskome Burgasu nakon raspucavanja peterca protiv Crne Gore.

FNC 19 /

Sjajno otvaranje u Puli: Rajić u prvoj rundi 'školski' svladao Kelca

FNC 19 /

Nakon 7:7 u regularnome djelu, mlade Barakude bile su bolje u raspucavanju s ukupnih 10:8. Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Hrvatska izjednačila u zadnjoj minuti četvrte četvrtine za raspucavanje.

Tamo su mladi hrvatski vaterpolisti bili mirnije ruke, a junak je bio vratar Mauro Ivan Čubranić. Kapetan mladih Barakuda obranio je dva peterca za veliko slavlje.

Bila je to zaslužena pobjeda Hrvatske koja j u prve dvije četvrtine u potpunosti zaustavila napad Crnogoraca. U trećoj četvrtini su se vratili u utakmicu, a u zadnjoj četvrtini su serijom 3:0 preokrenuli rezultat na 7:6. Srećom za Hrvatsku zabija u zadnjoj minuti Ivuša Burđelez, a ostalo je povijest. Hrvatska je europski prvak!