BAŠ POPUT JANICE / Čudesna Zrinka Ljutić bez štapa izborila drugi lauf u Svjetskom kupu

Druga Hrvatica, Leona Popović, završila je na 46. mjestu i neće voziti drugu vožnju

10.3.2023.
13:06
HRT

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić izborila je drugu vožnju veleslaloma Svjetskog kupa u švedskom Areu zauzevši 28. mjesto u prvoj vožnji, dok je Leona Popović bila 46.

BRAVO, CURE! /

Zrinka Ljutić Hrvatskoj nakon 16 godina donijela postolje u skijanju! Rezultat karijere Leone Popović

U vodstvu je američka skijašica Mikaela Shiffrin koja "lovi" rekordnu, 86. pobjedu u Svjetskom kupu. Shiffrin je do sada u karijeri zabilježila 85 pobjeda, jednu manje od rekordera Šveđanina Ingemara Stenmarka.

Shiffrin, koja je startala kao sedma, trenutačno ima 0.58 sekunde prednosti ispred Kanađanke Valerie Grenier, dok je treća Austrijanka Franziska Gritsch sa 0.93 zaostatka.

Poput Janice

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić se nalazi na 28. mjestu sa 2.83 sekunde zaostatka. Imala je Zrinka startni broj 44 i u gornjem dijelu staze ostala je bez štapa, a iako u donjem dijelu staze nije imala štap odlično je odvozila i izorula drugi lauf.

Zrinka je tom vožnjom podsjetila na legendarnu Janicu Kostelić koja je 2006. isto ostala bez štapa i rukavice, ali je uspjela osvojiti treće mjesto slalomske utrke na Sljemenu.

Druga Hrvatica Leona Popović nije izborila drugu vožnju zauzevši 46. mjesto sa 4.45 sekundi zaostatka.

Druga vožnja na rasporedu je u 13.00 sati.