"Orlovi" ispustili pobedu

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Poljske sa 25:24

17.1.2013.
21:56

Selekcija Srbije poražena je od Poljske u meču četvrtog kola C grupe Svetskog prventva sa 25:24 (11:13).

Ovo je prvi poraz ekipe selektora Veselina Vukovića na takmičenju, a šansu da poprave utisak i pokušaju da izbore prvo mesto u grupi imaće u subotu protiv reprezentacije Slovenije.

Kapiten Momir Ilić sa tri pogotka u uvodnim minutima utakmice doneo je prednost našoj reprezentaciji. Stečeno vođstvo "orlovi" su znali da sačuvaju i dođu do pet golova razlike. Ipak, Poljaci su zaigrali bolje u finišu poluvremena pa smo otišli na odmor sa dva gola viška - 13:11.

Protivnik je delovao bolje na terenu i na startu drugog dela igre i uspeli su dođu na gol zaostatka. To je motivisalo našu reprezentaciju da zaigraju agresivnije pa je prednost vraćena na pristojnih plus četiri.

Novi pad u igri Srbije usledio je u poslednjih 10 minuta meča, što Poljaci koriste i prelaze u vođstvo. U neizvesnoj završnici presudio je gol Oržehovskog u poslednjoj sekundi.

Uz standardno odličnog Darka Stanića, pohvale u našoj reprezentaciji zaslužuju Momir Ilić sa devet i Rajko Prodanović koji je postigao šest golova.