DOMAĆINI RAZOČARALI / Opušteni Srbi prokockali veliko vodstvo

Iako su na poluvremenu vodili čak sedam razlike, rukometaši Srbije odigrali su samo neriješeno (21:21) s reprezentacijom Slovačke.

20.1.2012.
7:23
blic.rs

Srbija, Poljska i Danska iz skupine A, te Njemačka, Švedska i Makedonija iz skupine B plasirale su se u drugi krug EURA rukometaša u Srbiji, dok su otpali Slovačka i Češka.

Nijemci su prošli dalje nakon uvjerljive pobjede nad Švedskom 29:24 u 3. kolu B skupine u Nišu, dok je u izravnom dvoboju za prolaz Makedonija slavila protiv Češke s 27:21. Nijemci imaju velike izglede za polufinale jer u daljnje natjecanje prenose sva četiri boda, a Švedska i Makedonija samo po jedan.

U susretu skupine A u Beogradu veliki favorit Danska je doživjela poraz od Poljske s 27:26, te u drugi krug neće prenijeti nijedan bod. U završnom dvoboju ove skupine  Srbija i Slovačka su igrale 21:21, nakon što su Srbi imali +7 na poluvremenu, ali domaćini prvenstva ipak u četvrtfinalnu skupinu prenose sva četiri boda, Poljaci dva, a Danska nijedan.