SLOVENAC KREIRAO SENZACIJU, ŠVICARAC SLAVIO / Zubčić završio na 10. mjestu, skupo ga koštale pogreške iz prve vožnje

Druga vožnja jamči veliku neizvjesnost, a njezin početak bio je predviđena za 6.45 sati, ali je pomaknut

13.2.2022.
6:10

Švicarac Marco Odermatt vodi nakon prve vožnje olimpijskog veleslaloma u Pekingu, Filip Zubčić zauzima 15. mjesto s zaostatkom od 1.76 sekundi , a Samuel Kolega je 24. s zaostatkom od 3.60 sekundi.

UŽIVO

9:02 - Marko Odermatt je na koncu slavio, dok je Kranjec osvojio srebro.

8.49 - Žan Kranjec je preuzeo vodstvo s vremenom 2:09.54. lako bi mogao doći do postolja.

8:43 - Ovako izgleda trenutačni poredak:

8:37 - Zubčićevo vodstvo nije dugo trajalo, Joan Verdu je sada na vrhu s vremenom 2:11.28.

8:29 - Filip Zubčić završio je utrku s vremenom 2:12.09 te je privremeno zasjeo na vrh.

8.28 - Raphael Haaser preuzeo je vodsvo s ukupnim vremenom 2:12.39.

8.24 - Tommy Ford dobro je odskijao drugu vožnju. Preuzeo je vodstvo s vremenom 2:12.41.

8:20 - Adam Zampa je trenutno vodeći s 2:13.91.

8:17 - Andreas Žampa je preuzeo vodstvo s vremenom 2:14.31.

8:15 - Samuel Kolega je završio svoj nastup s ukupnim vremenom 2:17.28. U drugoj vožnji napravio je jednu veliku grešku koja ga je skupo koštala.

8:10 - Albert Popov trenutno je vodeći s vremenom 2:14.94.

8:00 - Krenula je druga vožnja, vremenski uvjeti su puno bolji, ali snijeg i dalje pada.

7:58 - Uskoro počinje druga vožnja, Kolega starta sedmi, a Zubčić 17.

6:47 - Start 2. vožnje zbog teških vremenskih uvjeta pomaknut je na 8 sati po našem vremenu.

6;46 - "Katastrofa. Odskijao sam kriminalno, ovo je najlošija runda u zadnje tri godine. Gdje je otišlo vrijeme? Od starta do cilja, svugdje pomalo. U drugoj vožnji se treba spustiti punim gasom, pa što bude", rekao je Filip Zubčić za HTV.

6:00 - Po iznimno teškim vremenskim uvjetima, po snježnoj mećavi, slaboj vidljivosti, hladnoći od minus 14 stupnjeva i gustoj magli koja je pokrivala čitavu stazu Yanqing, Zubčić je startao kao treći i imao je dosta problema na stazi, pogotovu na samom početku.

Najbolji hrvatski skijaš je nakon slaloma u Schladmingu dobio upalu sinusa, pa nije mnogo trenirao uoči puta u Peking.

Drugi hrvatski predstavnik Samuel Kolega imao je startni broj 49., a zauzeo je 24. mjesto od ukupno 89 skijaša.

Iza Odermata, sa samo četiri stotinke sekunde je Austrijanac  Stegan Brennsteiner, dok trećeplasirani Francuz Mathieu Favre zaostaje osam stotinki. Druga vožnja jamči veliku neizvjesnost jer četvrtoplasirani Norvežanin Henrik Kristofferssen zaostaje 12, a Francuz Thibault Favrot 19 stotinki sekunde.

Najveći uspjeh hrvatskog skijanja na olimpijskim veleslalomima je sedmo mjesto Ivice Kostelića 2010. godine u Vancouveru, dok je na prošlim Igrama Zubčić bio 24., a Samuel Kolega 37.