POVIJESNI USPJEH / Srbija osvojila zlato u vaterpolu i oborila svoj rekord na Olimpijskim igrama

Srpski vaterpolisti su odlično otvorili utakmicu i vrlo efikasnu prvu četvrtinu završili vodstvom 6-3

8.8.2021.
10:59

Vaterpolisti Srbije obranili su naslov olimpijskih pobjednika iz Rio de Janeira i pobjedom 13-10 (6-3, 2-4, 2-2, 3-1) u finalu protiv Grčke osvojili posljednje zlatno odličje na 32. Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srpski vaterpolisti su odlično otvorili utakmicu i vrlo efikasnu prvu četvrtinu završili vodstvom 6-3. Grci se u svom prvom olimpijskom finalu nisu predavali pa su do poluvremena smanjili zaostatak na samo jedan gol (7-8), a s istim su zaostatkom ušli i u zadnju četvrtinu.

IPAK ODLAZE S POBJEDOM /

Barakude razbile reprezentaciju Amerike. Tucak nakon osvajanja petog mjesta poručio: 'Nismo zadovoljni...'

U prvoj minuti posljednjeg dijela utakmice Grci su izjednačili na 10-10, ali su u preostalih sedam i pol minuta ostali bez realizacije, dok su srpski vaterpolisti postigli dva pogotka s igračem više i jedan iz peterca te tako došli do obrane zlata osvojenog u Rio de Janeiru, kad su u finalu bili bolji od Hrvatske (11-7).

Srušen i rekord

U finalu je Grcima presudila realizacija igrača više koja je kod njih bila 6/15, a kod Srbije 6/9. Dvostruke olimpijske pobjednike su sa po tri pogotka predvodili Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Andrija Prlainović, a po dva su postigli Duško Pijetlović i Filip Filipović. Branislav Mitrović je imao osam obrana.

Kod Grka su po dva pogotka postigli Dimitrios Skoumpakis, Ioannis Fountoulis i Angelos Vlachopoulos. U utakmici za broncu Mađarska je pobijedila Španjolsku sa 9-5.

Inače, olimpijska reprezentacija Srbije srušila je i svoj rekord po broju medalja. Ukupno je Srbiji ovo deveta medalja na Igrama u Tokiju i tako je za jednu medalju nadmašila rezultat iz Rija.