BAŠ SU NAVALILI NA ODLIČJA / Srbija ima već dvije olimpijske medalje. Jednu im je donijela atraktivna borkinja, a drugu - rođeni Splićanin

Mikec za Srbiju na Olimpijskim igrama nastupa od Pekinga 2008. godine

24.7.2021.
15:52
Instagram

Srbija je veoma uspješno startala na Olimpijskim igrama u Tokiju. Već prvoga dana uspjeli su ugrabiti dvije medalje. Jednu im je donijela sjajna tekvandoašica Tijana Bogdanović, a drugu Damir Mikec u gađanju zračnim pištoljem.

Bogdanović je osvojila brončanu medalju u kategoriji do 48 kilograma, u borbi za treće mjesto pobijedila je japansku natjecateljicu Miyu Yamadu.

Splićanin donio medalju Srbiji

Ranije je u subotu, rođeni Splićanin koji se već godinama natječe pod zastavom Srbije, Damir Mikec, osvojio prvu medalju za tu zemlju na Olimpijskim igrama i uzeo je srebro.

U finalu gađanja zračnim pištoljem s 10 metara uzeo je srebro s 237.9 pogodaka. Mikec za Srbiju na Olimpijskim igrama nastupa od Pekinga 2008. godine, a ovo mu je najbolji rezultat na Igrama u karijeri.