BARAKUDE POTONULE / Hrvatski vaterpolisti uvjerljivo izgubili od Australije

Od samog početka Australci su se pokazali kao bolja momčad. Hrvatska se krajem treće četvrtine pokušala vratiti u igru, no to je bilo sve

27.7.2021.
12:44

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u 2. je kolu skupine B olimpijskog turnira u Tokiju pretrpjela neugodan 8:11 poraz od Australije.

Jedini na prihvatljivoj razini u reprezentaciji Hrvatske bili su Maro Joković s tri gola, Loren Fatović s dva pogotka i Marko Bijač s 11 obrana. U sastavu Australije tri gola postigao je Richard Campbell, a dva Blake Edwards.

OČARALA SVE /

Predivna hrvatska olimpijka zapela je za oko mnogima u Tokiju

Loša utakmica

Hrvatska je jedino vodstvo na utakmici imala na samom početku utakmice kada je nakon tri minute igre Joković uz dosta sreće postigao gol za 1:0 iz peterca. No, Australci su odgovorili golovima Howdena, Powera i Roacha. Da se na prvi odmor ode s izjednačenim rezultatom pobrinuli su se Fatović i Obradović.

No, uslijedilo je razdoblje od više od 12 minuta tijekom kojeg Hrvatska nije postigla niti jedan pogodak. Uz nepreciznost naših reprezentativaca tomu je pridonio i australski vratar Hrysanthos koji se istaknuo s nekoliko vrhunskih reakcija. Australija je sterilnu igru hrvatskog napada znala iskoristiti i s dva gola Campbella te po jednim Andrewa Forda i Putta povela sa 7:3.

Australci zasluženo pobijedili

U drugoj polovici treće četvrtine Hrvatska je uspjela postići tri gola zaredom, prvo Fatović, pa dva puta Joković, te uoči posljednjih osam minuta smanjila na 7-6. I kada se očekivao nastavak naleta Hrvatske, dogodilo se suprotno. Australija je golovima Campbella, Youngera i Blakea Edwardsa povela sa 10-6 i tako riješila pitanje pobjednika.

Nakon dva odigrana susreta i Hrvatska i Australija imaju po pobjedu i poraz. Isti učinak u ovoj skupini imaju i Crna Gora te Srbija. Na vrhu je Španjolska s dvije pobjede, a na dnu Kazahstan s dva poraza. Hrvatska će u 3. kolu u četvrtak igrati protiv Crne Gore.

Pratite Olimpijske igre na Eurosportu u sklopu PLAY Premium proširenog plana.

HRVATSKA - Australija 8:11

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 3, Bukić 2, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Obradović 1, Garcia

AUSTRALIJA: Hrysanthos, Campbell 3, G. Ford, Tomašević, Power 1, L. Edwards, Roach 1, Younger 1, A. Ford 1, Putt 1, Howden 1, B. Edwards 2

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice

2' Gol Bukića koji neće mnogo značiti, samo za smanjenje ovog poraza.

3' E, sad nas samo čudo može spasiti. Blake Edwards zabija novi pogodak za Australiju, njihov 11. u ovoj utakmici.

4' Lijep gol Bukića za smanjenje australske prednosti.

5' Novi gol Australije i sada tonemo na -4. Jako teško možemo okrenuti ovu utakmicu, ne s ovakvom igrom.

6' Zabija i Younger svoj prvi pogodak. NIje dobro, taman smo mislili da ćemo se vratiti u utakmicu, a onda smo opet potonuli.

7' Novi pogodak Australije. Campbell zabija svoj treći pogodak i to je opet +2 za naše protivnike.

8' Počela je zadnja četvrtina i odmah Bijač skida još jedan udarac. Ovo mu je deveta obrana.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine.

2' Joković zabija svoj treći pogodak i sad zaostajemo samo jedan pogodak. Bravo, Maro!

4' Idemo, Hrvatska! Joković silovito pogađa iz peterca i opet smo tu negdje, no još uvijek imamo dva pogotka zaostatka za Australcima.

4' Evo tračka nade. Zabija Fatović s lijeve strane s igračem više i malo smo smanjili tu prednost Australaca.

5' Još smo dobili jedan gol izvana. Nemamo rješenja i tonemo polako u poraz. Trebat će nam jako velika promjena ako se mislimo vratiti u ovu utakmicu.

6' Australci su na +3 i nije dobro, nikako nije dobro. Ivica Tucak zvao je time-out, jako je ljut naš izbornik.

8' Počelo je drugo poluvrijeme.

Druga četvrtina

Kraj prvog dijela. Ne izgleda Hrvatska dobro, nadajmo se da ćemo u drugom dijelu biti bolji.

2' Dugo smo čekali pogodak u ovoj četvrtini, a dočekali smo gol Australije. Ne izgleda naša obrana pretjerano dobro. U međuvremenu je Campbell zabio i Australija je opet na +2.

6' Imali smo sreće sad, Young je pogodio gredu iz jako dobre situacije.

8' Krećemo u drugu četvrtinu.

Prva četvrtina

1' Na visini zadatka je Marko Bijač, Obranio je pet udaraca. Na drugoj strani Obradović trese australsku mrežu i rezultat je poravnat za kraj prve četvrtine.

2' Sjajan gol Fatovića! Preko bloka vinuo se i zakucao loptu u mrežu. Barakude se vraćaju u susret.

2' Raspucali su se Australci, Roach puca izvana i zabija za 3:1.

3' Vodi Australija. Nathan Power zabio je gol i tako iskoristio igrača više.

4' Izjednačuje Australija golom Howden, prošlo je to kroz ruke Bijaču.

5' Joković je pucao iz peterca, ali trebat će tu pomoć VAR-a jer nije jasno je li ta lopta ušla ili ne. Aii nakon pregleda - ipak gol. Vode Barakude.

5' Nema golova nakon tri minute. Bijač odlično skida pokušaje Australaca, ali evo peterca za Hrvatsku.

12:50 - Počela je utakmica.

12:30 - Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u drugom će kolu natjecanja po skupinama Olimpijskih igara igrati protiv Australije.

Barakude su očekivanom uvjerljivom 23:7 pobjedom protiv Kazahstana započele svoj nastup u skupini B na Olimpijskim igrama u Tokiju. Hrvatsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok je Srđan Vuksanović bio trostruki strijelac za Kazahstan.

Australci su svoj nastup počeli porazom od Crne Gore 15:10. U našoj skupini zasad vode Španjolci koji su ostvarili dvije pobjede u jednako toliko utakmica.