HRVATI UVJERLJIVOM POBJEDOM OTVORILI OI / Čilić i Dodig izbacili japanski par, sada ih čeka okršaj s puno težim protivnicima

U drugom kolu ih čekaju Amerikanci Rajeev Ram i Frances Tiafoe koji su u prvom kolu izbacili šeste nositelje Ruse Karena Hačanova i Andreja Rubljova

25.7.2021.
11:43

Hrvatski teniski reprezentativci Marin Čilić i Ivan Dodig uvjerljivo su započeli svoj drugi olimpijski nastup u konkurenciji muških parova pobijedivši u prvom kolu tokijskog turnira Japance Tara Daniela i Yoshihita Nishioku sa 6-2, 6-4 za 69 minuta igre.

ŠTO GLEDATI U NEDJELJU NA OLIMPIJSKIM IGRAMA /

Na borilišta izlazi veliki broj Hrvata. Počinje vaterpolo, a evo koga ćete i u koje vrijeme još moći pratiti

Čilić i Dodig su u prvom setu slomili servise japanskog para u trećem i sedmom gemu, a do odlučujući 'break' u drugom setu napravili su u petom gemu. Japanci su imali samo dvije prilike za 'break', obje u drugom gemu prvog seta.

Čilića i Dodiga u osmini finala tokijskog olimpijskog turnira čekaju Amerikanci Rajeev Ram i Frances Tiafoe koji su u prvom kolu izbacili šeste nositelje Ruse Karena Hačanova i Andreja Rubljova sa 6-7 (3), 7-6 (5), 12-10.

U svom prvom olimpijskom nastupu, 2012. na wimbledonskoj travi, Čilić i Dodig su dogurali do četvrtfinala pobjedama nad Kolumbijcima Cabalom i Giraldom te Šveđanima Brunstromom i Lindstedtom, da bi u meču za plasman u polufinale izgubili od Španjolaca Davida Ferrera i Feliciana Lopeza u dva seta.