'DIVLJAK' SE OGLASIO / Babić pobjesnio zbog poraza hrvatskog boksača na Igrama; 'Zbog ovoga sam uvijek protiv amaterskog boksa...'

Plantić je završio svoj put na Igrama nakon poraza od meksičkog boksača Rogelija Romera Torresa u osmini finala

28.7.2021.
19:01

Hrvatski boksač Luka Plantić poražen je u srijedu u susretu osmine finala poluteške kategorije Olimpijskih igara u Tokiju od Meksikanca Rogelija Romera Torresa sa 1-4.

MEKSIKANAC BOLJI /

Luka Plantić nakon odlične borbe završio svoj nastup na Olimpijskim igrama

Bila je to otvorena i atraktivna borba s nizom udaraca na obje strane, a suci su odlučili kako je Meksikanac bio bolji.

Plantić je krenuo čvrsto i već u prvoj rundi je nekoliko puta ozbiljno uzdrmao meksičkog boksača dobivši rundu jednoglasnom odlukom sudaca.

Nažalost, druga runda je otišla na meksičku stranu i u posljednje tri minute ušlo se izjednačenim rezultatom. U završnoj, trećoj rundi četvorica sudaca su dala prednost Meksikancu, a samo jedan našem boksaču.

Vuku se 'repovi'

Nakon planvićevog poraza, na Facebooku se oglasio i Hrvatski boksački savez koji je žestoko optužio suce za korupciju i nepravednost.

Plantićevim porazom jako je razočaran bio i poznati hrvatski boksač Alen Babić koji je u Instagram pričama napisao:

"Prijatelju, što da ti kažem. Oprosti im ne znaju što rade" i "Za mene i svakoga tko ima dva zdrava oka, ti si pobijedio. Katastrofa. Sudac prekida meč 150 puta u devet minuta. I zato sam uvijek protiv amaterskog boksa, evo zbog ovoga."