AUTOR ČUDNOG PENALA / Odrekao se kapetanske vrpce zbog promašaja

Mboyo (25), koji je dva puta nastupio u dresu belgijske reprezentacije, imao je priliku izjednačiti rezultat u 15. minuti utakmice u subotu kod Waasland-Beverena, ali je promašio.

11.12.2012.
15:29
101greatgoals.com

Kapetan belgijskog prvoligaša Ghenta Ilombe Mboyo ispričao se navijačima i ponudio kapetansku vrpcu nakon što je ovaj vikend promašio kazneni udarac.

Mboyo (25), koji je dva puta nastupio u dresu belgijske reprezentacije, imao je priliku izjednačiti rezultat u 15. minuti utakmice u subotu kod Waasland-Beverena, ali je promašio. Nakon utakmice, koju je Ghent izgubio 2-0, 25-godišnji napadač se suočio s navijačima i izgubio hladnokrvnost.

Na izvanrednoj konferenciji za novinare u ponedjeljak, Mboyo je rekao da mu je žao te je pozvao navijače Ghenta da prihvate njegovu ispriku, dok je za subotnji ispad dodao da je izazvan rasističkim vrijeđanjem od strane nekolicine navijača.

"Možda ne bih tako reagirao da nisam kapetan. A da pokažem da to nisam smio učiniti, odričem se kapetanske vrpce", kazao je.

Ghent u osam utakmica nije upisao ni jednu pobjedu.