ZNAJU SE ČETVRTFINALISTI: / Argentina i Čile golijadom među najboljih osam

Argentina i Čile očekivano su izborili plasman u četvrtfinale Copa Americe. Treću pobjedu u skupini Argentinci su upisali protiv Bolivije, u Seatlleu je bilo 3:0.

15.6.2016.
8:30

Izbornik Gerardo Martino odmarao je šestoricu igrača iz udarne postave, a pobjedu "gaučima" donijeli su Eric Lamela (13.), Ezequiel Lavezzi (15.) i branič Victor Cuesta (32.) koji je zabio prvijenac za nacionalnu momčad.

Messi ušao u drugom poluvremenu

Lionel Messi u drugom je poluvremenu ušao umjesto Gonzala Higuaina, ali se nakon što je postigao hat-trick protiv Paname, ovaj put nije upisao u strijelce.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv Venezuele.

Vargas i Sanchez po dva

Branitelj naslova Čile svladao je Panamu 4:2, a po dva pogotka postigli su Eduardo Vargas (15., 43.) i Alexis Sanchez (50., 89.). Utakmica se igrala u Philadelphiji, a poveli su Panamci u 5. minuti, strijelac je bio Miguel Camargo.

Nakon što su Čileanci zabili tri gola za redom, Panama je smanjila na 3:2 golom Abdiela Arroya (75.), no Sanchez je minutu prije kraja postavio konačni rezultat.

Suparnik Čilea u četvrtfinalu Cope je Meksiko.

Konačni poredak skupine: Argentina 9, Čile 6, Panama 3, Bolivija 0.

Parovi četvrtfinala: SAD - Ekvador, Peru - Kolumbija, Argentina - Venezuela, Meksiko - Čile.