VATRENI, SKIDAMO VAM KAPU DO PODA: / Veličanstvena Hrvatska demolirala Messijevu Argentinu i plasirala se u osminu finala SP-a!

Hrvatska je u osmini finala SP-a nakon 20 godina posta

21.6.2018.
21:51

2. KOLO SKUPINE D, NIŽNJI NOVGOROD, SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO

HRVATSKA - ARGENTINA 3-0

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić - Brozović, Rakitić, Modrić - Rebić, Perišić - Mandžukić

ARGENTINA: Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio, Mascherano, Enzo Pérez, Acuña - Meza, Messi, Agüero.

Strijelci: 1-0 Rebić (54'), 2-0 Modrić (80'), 3-0 Rakitić (91')

Dugo ćemo pamtiti ovu noć, 21. lipnja 2018. godine, noć u kojoj su Vatreni srušili moćnu Argentinu i Messija i društvo usmjerili prema kući. Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala Svjetskoga prvenstva nakon što je u susretu 2. kola D skupine u Njižnem Novgorodu pobijedila Argentinu s 3-0 (0-0).

HRVATSKA JE GORILA NAKON POBJEDE VATRENIH: Pogledajte kako se slavila pobjeda protiv Argentine

3-0 NA RAKETIN POGON: Pogledajte kako je Ivan Rakitić zabio za jednu od najvećih pobjeda

Hrvatska je u Njižnjem Novgorodu pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. U drugom poluvremenu Hrvatska je zabila sva tri gola.

Hrvatska je povela u 53. minuti kada je argentinski vratar Willy Caballero neobjašnjivo poklonio loptu Anti Rebiću, a napadač Eintrachta volejem sa osam-devet metara pogodio mrežu. U 80. minuti Luka Modrić je udarcem s 20-tak metara pogodio sami donji lijevi kut argentinskih vrata za veliku pobjedu.

SVIJET SE KLANJA VELIKOM MODRIĆU: Njegov trenutak genijalnosti nikoga nije ostavio ravnodušnim

U prvoj minuti sudačke nadoknade udarac Rakitića brani Caballero, a na odbijenoj lopti je Mateo Kovačić koji nesebično vraća Rakitiću koji lako postiže i treći gol za Hrvatsku. Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu.

Hrvatska je već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala jer ima šest bodova, a Argentina i Island po jedan bod.

U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. lipnja igraju Hrvatska - Island i Argentina - Nigerija. Pred 45.000 gledatelja na stadionu Novgorod Areni sudio je Ravšan Irmatov iz Uzbekistana.

GOTOVA JE UTAKMICA: Hrvatska je u osmini finala SP-a po prvi puta nakon 20 godina i Francuske 1998.

90' - GOOOOL, Ivan Rakitić za 3-0

90' - Vida spašava mrežu Vatrenih, sudačka nadoknada je 4 minute

86' - PREČKA RAKITIĆA! Tukao je gotovo s 30 metara iz slobodnjaka, prečka!

85' - Žuti karton. Otamendi je sramota od profesionalca! Rakitić je pao poslije duela, ostao ležati, a divljak Otamendi nogom opalio po Raketi tražeći, kao, loptu. Za to je dobio samo žuti karton.

80' - GOOOL, Luuuuukaaaaaaa Moooooodriiiićććć sa 25 metara. Naš kapetan probio je sirotog Caballera, naciljao je s nekih 25 metara, nitko ga nije mogao pratiti. Otamendi je gledao, Caballero letio neuspješno i Argentina i Messi su na koljenima. Hrvatska ide u drugi krug, Argentina možda i kući.

77' - Nastavljena je utakmica.

75' - Prekinuta je utakmica, čini se kako je Rakitić dobio udarac u trbuh, Dalić je reagirao i sucima protestirao, a prekinuo je i utakmicu.

73' - Kramarić se zaigrao u dobroj poziciji, išao je driblati među dvojicom, a mogao je to bolje završiti. Šteta. Kasnije je morao Strinić faulirati Messija kako najbolji nogometaš svijeta ne bi ugrozio našu obranu.

71' - Dybala je s desne strane ostao sam, pucao je prema suprotnom kutu Subašića, pored gola to odlazi. Neprecizno, srećom po našu momčad.

68' - Zamjena, Argentina baca sve u napad, ulazi Dybala umjesto Pereza.

72' - Dalić objašnjava Kovačiću i daje mu posljednje upute, Kova se sprema ući u igru.

68' - Divovska borba između Hrvatske i Argentine.

64' - SUBA I RAKETA SPAŠAVAJU HRVATSKU! Higuain, Messi i Meza stvorili su zicer, Suba je to obranio, lopta se odbila Messiju, a onda je Rakitić stigao i to ispucao u korner. Hvataju se za glavu Messi i društvo, kao i svi argentinski navijači na stadionu.

60' - Mandži žuti, udario je po Mezu.

57' - Hrvatska ima korner, izašao je Rebić, ušao Kramarić.

GOOOOOOOOL, POGLEDAJTE GA MILIJUN PUTA: Rebić je parao mrežu Bayerna, ali ovu golčinu pamtit će zauvijek svi

54' - GOOOL, SPEKTAKULARAN POGODAK ANTE REBIĆA: Kakva kiks golmana Argentine, htio je prevariti Caballero Rebića, a dodao mu je loptu na volejčinu koju je Ante zakucao u mrežu za ludnicu na stadionu, među navijačima Hrvatske.

53' - Evo prvog udarca u okvir gola Hrvatske, Agüero iz okreta.

51' - Rebić je fintom natjerao Mercada da dobije žuti karton zbog rušenja u izglednoj situaciji za protunapad Vatrenih.

50' - Perišić se sjurio po desnoj strani, prizmeno ubacio, ali čisti to igrač Argentine.

ĐOKOVIĆ OPET DOKAZAO KAKVA JE LJUDINA: Srpski tenisač gleda utakmicu Hrvatska – Argentina, otkrio za koga navija

49' - Argentina sad plete mrežu.

47' - Rebić ostaje na lijevoj strani na kojoj je završio poluvrijeme, Perišić desno. Mandžukić radi prekršaj u napadu prilikom "zagrađivanja" leđima.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Argentina ostaje u istoj formaciji 3-4-3.

GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME: Dobra stvar je ta što smo zatvorili Messija i društvo, Gauči nemaju niti jedan udarac u okvir gola, ali smo upali, bez potrebe, u nervozne vode. Raspravljamo sa sucima, Rebić je dobio žuti karton, morat će Dalić smiriti svoje igrače. Nije dobro da Vatreni uđu na argentinski "mlin", oni su majstori provokacija.

DALIĆEV RECEPT UPALIO:

POGLEDAJTE PROMAŠAJE O KOJIMA SE UPRAVO PRIČA: Perez i Mario Mandžukić su u glavnim ulogama

46' - Kakva prilika Rebića! Spetljao se napadač Hrvatske u posljednjim sekundama prvog dijela. Sjajno proigravanje Luke za Antu, na postavljenu obranu Argentine, naš je ofenzivac katastrofalno pucao preko gola nakon što se namjestio na udarac u izglednoj situaciji. Nije završio napad kako je trebao. Šteta...

ON JE VALJDA MESSIJEV NAJVEĆI NAVIJAČ: Zaljubljeni pogled ovog dječaka u nogometnu ikonu sigurno će i vas rastopiti

45' - Meza je ružno startao na Vrsaljka, Irmatov nije sudio prekršaj za našu izabranu vrstu. Ali, ne smijemo previše kukati, spasio je Rebića isključenja ranije.

45' - Sudačka nadoknada je dvije minute.

43' - Vezni red i protok lopte prema Messiju naši su nogometaši u prvom dijelu riješili uspješno. Argentinci teško kreiraju napade, sve se to svodi na individualne pokušaje Agüera i Messija.

39' - Rebić je požutio zbog nervoznog starta nad Mercadom koji ga, istina, cijelo vrijeme gura, vuće, ali svejedno, ovo je bilo pregrubo. Ante je prenervozan, mogao bi na poluvremenu ostati na "hlađenju" u svlačionici.

33' - ŠANSA MANDŽE, BLIZU JE TO BILO: Ostao je sam na drugoj stativi poslije sjajnog centaršuta Šime Vrsaljka lijevom nogom. Pucao je glavom pored gola, a onda su Uzbekistanci svirali ofsajd, iako ofsajda nije bilo. Dobro što naši nogometaši napadaju, prijete.

30' - KAKAV PROMAŠAJ ARGENTINE! Već smo vidjeli loptu u golu Subašića. Enzo Perez je ostao u savršenoj šansi na nekih deset metara i fulao prazan gol. Naša obrana na čelu s Lovrenom napravila je veliki kiks koji joj nikako nije trebao, probili su nas po desnoj strani, srećom, Perez se pošteno osramotio sada i nas poštedio tuge. Rebić igra slabu utakmicu, nije sad pratio Pereza u obrani.

27' - Agüero je zaljuljao obranu Hrvatske, došao u trku do peterca, ali Strinić Strina to spašava. Bravo Strina!

22' - Acuña je prilikom pokušaja centaršuta iz kuta "polizao" gredu. Iz ničeg se ova situacija, stvorila, izgledalo je kako neće biti ništa.

18' - Postalo je vruće ne terenu, igrači prigovaraju sucima, Modrić je iznudio prekršaj.

13' - SJAJNA REAKCIJA LOVRENA: Trinaesta minuta mogla je biti nesretna, počelo je od Messija, Meza je došao u čistu situaciju za udarac s nekih 14 metara prema Subašiću, ali u posljednji trenutak Lovren je blokirao udarac za korner.

MARADONU PREPLAVILE EMOCIJE UOČI HRVATSKE: Legenda potezom na tribinama privukla pažnju cijelog svijeta

13' - Messi je bio blizu, moramo biti oprezni.

11' - Rakitić je sjajno pronašao Vrsaljka na desnoj strani koji je ušao unutra, ubacio, ali očistila je to obrana Argentine.

9' - Sjajno Hrvatska izlazi u fazu napada, brzi su u tranziciji i stvaraju pritisak Gaučima.

6' - Hrvatska dominira, ima posjed lopte, napada.

5' - KAKVA ŠANSA HRVATSKE! Cabalero je vršcima prstiju obranio odličan udarac Perišića, koji je sretno do lopte došao nakon što je ispucao Subašić.

4' - Modrić radi pritisak na Messija prilikom tranzicije Gauča.

2' - Rakitić uzima loptu Messiju negdje na sredini terena.

2' - Naša je obrana dignuta na 40 metara od gola.

1' - Naši imaju prvi napad. Lovren je pogriješio, lopta je kod Messija, pletu Argentinci mrežu.

1' - POČELA JE UTAKMICA: Ajmoooo Vatreni

19.55 - Ustanite dame i gospodo, svira se "Lijepa naša".

19.54 - Na redu su himne, prva je himna Argentine.

19.41 - Stipe Pletikosa, stručni sukomentator HRT-a u Rusiji na SP-u, kazao je kako je plan, prema njegovim izvorima, "da se Mercada pusti da uđe dublje s loptom, pa iza njegovih leđa tražiti prostor. Vjerujem u pobjedu".

19.33 - I Fifa na svojoj službenoj stranici izvještava o sastavima u svom live-u prijenosa dvoboja Hrvatske i Argentine.

BORBA PRSA O PRSA: Ruska porno glumica dobila jaku konkurenciju u natjecanju za najljepšu domaću navijačicu

19.28 - Lovren je bio poprilično emotivan uoči utakmice...

LOVREN DIRNUO FANOVE RAVNO U SRCE: Uoči Argentine napisao emotivnu poruku i otkrio za koga će igrati večeras

19.22 - Iz Rusije pristižu vijesti kako su se pojavile dojave o dolasku nogometnih huligana na utakmicu u Nižnji Novgorod, pa su postrožene kontrole na ulascima. Je li to istinita informacija ili još jedan rezultat paranoidne i šizofrene situacije koja vlada u glavama čelnika HNS-a, saznat ćemo vrlo skoro.

18.52 - Stigli su sastavi. Brozović je dobio mjesto u početnih 11, a Kramarić je preseljen na klupu.

18:44 - Pogled u svlačionicu.

18:17 - Vatreni su došli na stadion.

17:10 - Pogledajte na kakvom velebnom zdanju će se odigrati utakmica.

16.42 - Jorge Sampaoli mijenja taktiku, po svom dobrom starom običaju, pišu argentinski mediji. Nakon 4-2-3-1, prelazi na 3-4-2-1. Na terenu bi to po imenima trebalo izgledati ovako:

CABALLERO; TAGLIAFICO, OTAMENDI, MERCADO; ACUNA, MASCHERANO, Enzo, SALVIO; MEZA, AGUERO, MESS

Je li Hrvatska spremna za onaj pravi iskorak na Mundijalu? Saznat ćemo nakon utakmice protiv Argentine. Proteklih dana sportske rubrike punile su naslovnice i tekstovi o Nikoli Kaliniću i Dalićevoj odluci da ga zbog nezalaganja potjera sa SP-a. Međutim, iz tabora Vatrenih dolaze poruke zajedništva, svi su fokusirani samo na utakmicu u kojoj s pobjedom mogu potvrditi drugi krug. U slučaju remija, došli bi na korak do.

[FOTO/VIDEO] KRENULA LUDNICA U NIŽNJEM NOVGORODU: Hrvati okupirali grad uoči Argentine i razvili zastavu od 100 metara!

Špekuliralo se o sastavu. Koje će hrvatske "ratnike" Dalić poslati nasuprot čudesnog Messija i ne baš tako uvjerljive Argentine, ali Argentine koja uvijek poziva na oprez, slobodno kažemo i neku vrstu strahopoštovanja.

Koliko samo talenta i kvalitete ima na raspolaganju izbornik GaučaJorge Sampaoli, koji nema jasnu viziju igre, puno rotira, mijenja i upravo to mu javnost zamjera i zbog toga je zabrinuta uoči ove utakmice.

PORAZGOVARALI SMO S ‘TRENEROM SVIH TRENERA’ UOČI VEČERAŠNJEG SPEKTAKLA: ‘Ako pobijedimo Argentinu, prvaci smo svijeta’

Od trenutka objave sastava protiv Nigerije, "Atomske Hrvatske" sa 4 napadača (Mandžukić, Kramarić, Perišić, Rebić) bilo je jasno kako Dalić neće Argentini sučeliti istu momčad. Nagađalo se kako bi Badelj trebao uskočiti na tu poziciju u vezi, mislilo se kako bi i Kovačić mogao uletjeti jer je već dva puta čuvao Messija, jednom uspješno, drugi put manje, ali je čovjek s iskustvom.

Međutim, Zlatko Dalić odlučio je u posljednji trenuitak napraviti važnu izmjenu. Kao što smo već pisali, iz sastava je u odnosu na utakmicu protiv Nigerije trebao ispasti sjajni Andrej Kramarić, a umjesto Badelja na to mjesto bi trebao uskočiti Marcelo Brozović, koji je vrlo dobro odigrao zadnjih pola sata protiv Nigerije, s kojim je izbornik itekako bio zadovoljan, kao i navijači.