Zbog prijetnji sucu velikanu prijeti nova kazna

Sudac kvalifikacijske utakmice River Plate - Belgrano, koja je odlučivala o ostanku u prvoj argentinskoj ligi, primio je na poluvremenu prijetnje smrću.

28.6.2011.
16:32

Domaći je sastav na poluvremenu vodio sa 1:0 te je nekoliko navijača Rivera upalo u svlačionicu sudaca i zaprijetilo sucu Pezzotti da neće napustiti stadion ako za River ne dosudi kazneni udarac. Glavni je sudac pred kraj utakmice dosudio jedanaesterac koji Mariano Pavone nije uspio zabiti.

Sudac Pezzotta je zbog sigurnosnih razloga morao nekoliko minuta ranije označiti kraj utakmice. Zbog nereda navijača River Plate bi mogao biti kažnjen oduzimanjem bodova na početku iduće sezone u drugoj ligi.

River Plate je u prvoj utakmici protiv Bergana izgubio (0:2), a u uzvratu na svom stadionu nije uspio nadoknaditi zaostatak (1:1). To im je prvi put u klupskoj povijesti da su ispali iz prve lige.