ZBOG OVE 3 SITUACIJE CIJELI NOGOMETNI SVIJET KLANJA SE ČUDESNOM ARGENTINCU: / 'Messijeva igra bila je za muzej'

3.9.2018.
8:20
Screenshot: You Tube

Jedan od najboljih nogometaša svih vremena Lionel Messi jučer je na Camp Nou pokazao zašto ga s pravom spominju u kontekstu jednog od najvećih nogometaša u povijesti ovog sporta. Čudesni Argentinac je u 3. kolu La Lige predvodio svoju momčad do slavlja protiv Huesce 8-2.

BARCELONINA STRAŠNA LEKCIJA SUPARNIKU: Osam pogodaka u mreži i povratak na prvo mjesto. Zabio i Rakitić

Tri situacije u kojima je dokazao nogometnu veličinu

Messi je postigao i namjestio po dva gola i tako ponovno oduševio nogometni svijet. Pa tako ugledna madridska Marca piše:

"Messijeva igra bila je za muzej", stoji u opisu njegovog bogatog repertoara.

"Lev1sa Sports" na You Tubeu je objavio video tri situacije u kojima je dokazao nogometnu veličinu. Prvo je u 16. minuti dobio loptu od Rakitića na nekih 17 metara od gola i iz ničega sam sebi stvorio priliku i pogodak. Ispred njega je bilo čak šestorica protivničkih igrača na malom prostoru, a veličanstveni Messi prvo je slomio prvog čuvara na sebi, ušao u kazneni prostor i sigurno zabio. Lusinho vjerojatno još uvijek razmišlja što mu se dogodilo. Promjean smjera koju je Messi napravio s loptom u nogama bila je impresivna...

Kao na pladnju poslužio Rakitića

Messi se u 52. minuti iskazao i fenomenalnom asistencijom. Opet je iz ničega stvorio gol, ali ovaj put dodavanjem. Jednim potezom, potkopavanjem lopte preko obrane Huesce okružen šestoricom protivničkih igrača, prebacio je kompletnu obranu suparnika i na desnoj strani poslužio Rakitića za silovit i točni volej za 5-2...

RAKITIĆ ZABIO U GOLIJADI BARCELONE: Camp Nou gledao kako se mreže trese svaki čas, hrvatski veznjak zabio sedmi gol na utakmici

Izvođenje penala prepustio Suarezu

Gol za konačan rezultat u zadnjoj minuti postigao je Luis Suarez, ali Messijevom ljudskošću. Sudac je bio pokazao na penal za Barcelonu, a loptu je uzeo Messi. Iako je kapetan, izvođač penala, a još jedan gol bi mu donio hat-trick, na zamolbi suigrača prepustio mu je izvođenje kaznenog udarca, pa je Suarez tako postigao gol, svoj prvi pogodak u La Ligi ove sezone.