PREGLED PREMIER LIGE / Zahuktava se borba za naslov: Chelsea opet doživio blamažu, United slavio

4.2.2024.
20:08

Arsenal je u 23. kolu engleske Premier lige pobijedio Liverpool 3-1 na domaćem terenu. Saka je doveo domaćine u vodstvo u 14. minuti nakon sjajne igre Odeegaarda i obrane Alissona. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Raya nije uspio očistiti loptu, što je rezultiralo autogolom Gabriela.

DOK SVIRA RADIO... /

Pogledajte sjajan pogodak Marija Pašalića: Bjelica izgubio od Olma

U 67. minuti, Van Dijk je poklonio gol Martinelliju nakon Alisonovog promašaja ispucavanja. Konačnih 3-1 postavio je Trossard u drugoj minuti nadoknade drugog dijela nakon solo-akcije kroz noge Alissonu.

Arsenal sada ima 49 bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola, dok treći Manchester City ima 46 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Chelsea opet doživio blamažu, United slavio

Manchester United je na Old Traffordu pobijedio West Ham United 3-0 u 23. kolu Premier lige. Hojlund je postigao prvi gol u 23. minuti, dok je Garnacho dva puta zabio u 49. i 84. minuti. United sada zauzima šesto mjesto na ljestvici sa 38 bodova, prestigavši sedmoplasirani West Ham.

Chelsea je doživio poraz na Stamford Bridgeu od Wolverhampton Wanderersa rezultatom 2-4. Palmer je doveo Chelsea u vodstvo u 19. minuti, ali su Cunha i Ait Nouri preokrenuli do poluvremena. Cunha je s dva gola u drugom dijelu donio pobjedu "vukovima", dok je Thiago Silva ublažio poraz Chelseaja.

Wolverhampton je sada deseti na ljestvici sa 32 boda, jednim više od Chelseaja na 11. mjestu.