KAKAV DVOBOJ /

Zabili šest golova u uzvratnoj utakmici Konferencijske lige i ispali: Zaigrala i dva Hrvata

Uzvrat je ponudio nevjerojatnu utakmicu u kojoj su gosti nakon 90 imali 5-2, nakon 120 6-3, da bi potom ispali na penale

1.8.2024.
21:33

Maccabi Haifa iz Izraela je u prvoj utakmici izgubila kao domaćin od Sabaha iz Bakua s 3-0 i činilo se da momčad iz Azerbajdžana ide sigurno u treće pretkolo Konferencijske lige.

Konferencijska liga /

Derbi hrvatskih 'susjeda' pripao Zrinjskom, Hrvat junak potencijalnog protivnika Rijeke

No, uzvrat je ponudio nevjerojatnu utakmicu u kojoj su gosti nakon 90 imali 5-2, nakon 120 6-3, da bi potom ispali na penale.

Ništa u prvih 45 minuta nije sugeriralo takav rasplet jer gosti su imali 1-0 golom Hazize. Još kada je odmah na početku nastavka Sabah izjednačio na 1-1 malo je tko vjerovao u preokret.

Pierrot je u 67. donio novo vodstvo gostima, da bi tri minute kasnije bivši hajdukovac Lorenco Šimić zabio i za 1-3. No, samo minutu kasnije na 3-2 smanjuje Parris. Ipak, Refalov u 73. i Pierrot u 90 golovima donose gostima 5-2 i dvoboj je otišao u produžetke.

Domaćin nje u 103. smanjio na 5-3 preko Mickelsa, da bi gostima novih tri razlike donio David u 112. minuti.

Na kraju su odlučivali penali gdje je kod domaćina jedini neprecizan bio Mickels, dok su kod Izraelaca promašili Saief, Saba i Pierrot. Posljednji siguran izvođač kod Sabaha bio je bivši igrač Rijeke Ivan Lepinjica.