Francuski prvoligaši za sada su potrošili samo 4,9 milijuna funti, što je za duplo manje od klubova iz engleskog Champinshipa (11,8). Španjolci su također slabo trgovali unatoč činjenici da Barcelona nakon godinu dana opet može kupovati igrače te je potrošeno 22 milijuna funti.
Stiže i Falcao?
Premierligaši, poznato je, ne štede na pojačanjima. Trenutno su s potrošenih 104 milijuna funti na drugom mjestu, dok su kineski klubovi potrošili dva milijuna više. Zvijezde ovog prijelaznog roka u Kini su bivši igrači Arsenala i Chelseaja, Gervinho i Ramires.
U četvrtak je objavljena i vijest da bi se njima uskoro mogao pridružiti i veliki RadamelFalcao. Kolumbijske dnevne novine Deportes RCN objavile su priču prema kojoj bi napadač Monaca kao i Ramires mogao postati član Jiangsu Suning. Zanimljivo je i da je kapetan Manchester Uniteda WayneRooney nedavno spominjan u kontekstu odlaska u Aziju.
Prije igrača stigli treneri
Prije nego što su počeli dovoditi zvijezde europskog nogometa klubovi su doveli i neke proslavljene trenere poput SvenaGoranaErikssona (Shanghai SIPG) ili LuizaFelipeaScolarija (Guangzhou Evergrande). Ranije je u Kini radio i MarcelloLippi.
Sada je sve vidljivija postala činjenica da Kina ulaže sve više u nogomet kako bi što skorije mogli konkurirati velikim nogometnim nacijama, a novaca za to im ne nedostaje.
Kao primjer tomu može poslužiti i činjenica da je portugalska druga liga potpisala ovog tjedna ugovor s kineskom multinacionalnom korporacijom Ledman. U njemu se nalazi i klauzula prema kojoj svi klubovi iz te lige moraju imati barem jednog kineskog nogometaša, dok dio njih mora zaposliti i trenere iz Azije.
Sve ovo govori da se u najmoćnijoj azijskoj zemlji sprema nogometna revolucija.