VILLARREAL POBIJEDIO ARSENAL U PRVOM SUSRETU: / Dvojica igrača dobila crvene kartone, Žuta podmornica ide na Emirates s malom prednosti

Uzvrati se igraju za tjedan dana

29.4.2021.
22:54

Nogometaši Villarreala i Manchester Uniteda stvorili su prednost u prvim utakmicama polufinala Europske lige svladavši na domaćim travnjacima Arsenal, odnosno Romu. Villarreal je bio bolji od Arsenala sa 2:1, dok je Manchester United nadigrao Romu sa 6:2.

Sastav Villarreala, koji igra u svom četvrtom europskom polufinalu, bio nadomak je svog prvog plasmana u finale nekoga od eurokupova. Nakon sat vremena na svom Madrigalu je momčad koja je u četvrtfinalu izbacila zagrebački Dinamo imala prednost od 2:0 i igrača više.

MANCHESTER UNITED U SPEKTAKULARNOJ UTAKMICI S OSAM GOLOVA RAZBIO ROMU: /

Bruno Fernandes odigrao za pamćenje

Uzbudljiva utakmica

Već u 5. minuti susreta Villarreal je poveo golom Triguerosa nakon lijepog prodora i asistencije Chukwuezea da bi u 30. minuti Albiol ostao sam na tri metra od suparničkog gola nakon udarca iz kuta i pokušaja udarca glavom Gerarda Morena te mu nije bilo teško zatresti mrežu.

Kada je Ceballos isključen u 57. minuti zbog drugog žutog kartona činilo se kako je Arsenal u bezizlaznoj situaciji. No, gosti su dobili priliku za povratak u utakmicu kada je Saka srušen u kaznenom prostoru, a Pepe nije propustio u 73. minuti s bijele točke smanjiti na 2:1.

Od 80. minute snage na terenu su bile poravnate jer je zbog dva žuta kartona isključen i domaći igrač Capoue, a rezultat se do kraja susreta nije mijenjao tako da je pitanje ukupnog pobjednika u potpunosti otvoreno prije uzvrata u Londonu za tjedan dana.