Hat-trickom Oscara mlada brazilska reprezentacija došla je do naslova na Svjetskom prvenstvu za nogometaše do 20 godina starosti u Kolumbiji.

21.8.2011.
16:14

Za Brazilce je to peti naslov svjetskog prvaka, a apsolutni junak susreta bio je 19-godišnji playmaker Internacionala Oscar koji je odlučujući gol zabio u 21. minuti produžetka lobom iskosa s desne strane izvan kaznenog prostora u suprotne rašlje portugalskog gola. "Ovo nas zaista veseli jer smo sada izjednačili rekord seniorske reprezentacije", komentirao je izbornik brazilske U20 reprezentacije Ney Franco aludirajući na pet naslova svjetskog prvaka koje je osvojio Seleçao.

U utakmici za treće mjesto Meksiko je svladao Francusku 3-1. Francuska je povela golom Alexandrea Lacazettea iz osme minute, no Ulises Davila, Jorge Enriquez i Edson Rivera donijeli su Meksikancima preokret.