Nogometasi Ceske napravili su veliko iznenadenje na pocetku kvalifikacija za EURO 2016 pobjedom 2:1, a najljepsi gol utakmice postigao je ceski reprezentativac Borek Dockal.

10.9.2014.
8:35

Sto se tice samog dvoboja Ceske i Nizozemske, vrijedi spomenuti da je broncane Tulipane prekrasnim golom u 22. minuti naceo spomenuti igrac Sparte iz Praga, Borek Dockal.

Povratnu loptu iz kaznenog prostora Dockal je s dvadesetak metara spektakularnim volejem poslao u mrezu Nizozemaca. Broncani iz Brazila su u 55. minuti izjednacili preko De Vrija, da bi domaci nogometasi u 90. minuti, zahvaljujuci Pilaru, dosli do velikog slavlja rezultatom 2:1.

Skupina A Kazahstan - Latvija 0:0 Island - Turska 3:0 (Boedvarsson 18, Sigurdsson 76, Sigthorsson 77) Ceska - Nizozemska 2:1 (Dockal 21, Pilar 90/De Vrij 55)

Skupina B BiH - Cipar 1:2 (Ibisevic 6/ Christofi 45, 72) Andora - Wales 1:2 (Lima 6-11m/Bale 22, 81-11m)

Skupina H Azerbajdzan - Bugarska 1:2 Norveska - Italija 0:2 (Zaza 16, Bonucci 62)