Sjajni 20-godišnji brazilski nogometaš Neymar još je jednom zablistao na travnjaku, te je praktički sam uveo svoj Santos u finale brazilskog Paulista prvenstva...

30.4.2012.
9:47

U polufinalnom je ogledu Santos gostovao kod Sao Paula, ali to mu nije bila prepreka da slavi s 3:1 i izbori finalnu utakmicu gdje će igrati protiv pobjednika ogleda Guarani - Ponte Preta. Osvoji li Santos ovaj naslov, bit će im to treće uzastopno slavlje u ovom natjecanju, a to je Santosu uspjelo dalekih šezdesetih godina.

Junak je utakmice bio Neymar koji je postigao sva tri pogotka za pobjednike. Već je u 3. minuti načeo mrežu domaćeg vratara Denisa. U 31. je povećao na 2:0, dok je u 63. minuti malu nadu Sao Paulu vratio Willian Jose smanjivši na 2:1.

No, sve je za domaćina propalo kada se još jednom pojavio na sceni Neymar. U 77. minuti je zaključio novim golom svoju odličnu predstavu, te je uveo Santos u finale.

Inače, Neymar je najbolji strijelac Paulista prvenstva sa 16 pogodaka.