Najjači susret drugog kola njemačke Bundeslige odigrali su Wolfsburg i Bayern koji je na kraju, u posljednjim sekundama pripao gostima.

13.8.2011.
20:37

Derbi kola igrali su Wolfsburg i Bayern, a slavlje Bavarcima golom za 1:0 donio je Gustavo u 90. minuti, nakon akcije koju je s lijeve strane započeo Olić.

Očekivani hrvatski dvoboj na kraju je izostao, od četvorice Hrvata utakmicu je započeo tek Mandžukić koji je odradio svih 90 minuta, Olić je u igru ušao u 86. minuti, Lakić u 88., dok je Pranjić ostao na klupi.

Mladen Petrić zabio je pogodak u remiju HSV-a 2:2 kod kuće protiv Herthe, sam je izborio jedanaesterac u 25. minuti, nakon što ga je u šesnaestercu srušio kapetan Berlinčana, bivši igrač Rijeke i Dinama Andre Mijatović. Mirno ga je i realizirao, pucajući visoko po sredini gola.

No, Mijatović se iskupio dvije minute prije kraja postigavši pogodak s kojim je svojoj momčadi iščupao bod s teškog gostovanja.

Petrić je možda odigrao i posljednju utakmicu za HSV, jer njemački mediji tvrde da prelazi u Valenciju. Navodno španjolski klub za njega nudi 10 milijuna eura, a teško je vjerovati da će HSV odbiti tu ponudu, pogotovo što mu iduće ljeto istječe ugovor.

Aktualni prvak Borussia Dortmund iznenađujuće je izgubila u gostima od Hoffenheima 0:1. Ivan Perišić igrao je od 56. minute, imao je nekoliko izglednih prilika. U 59. je neometan promašio glavom s pet metara, a u 63. pogodio spoj vratnice i grede glavom nakon kornera.

Mato Jajalo igrao je 75 minuta u porazu Kölna na gostovanju kod Schalke 1:5, a sudjelovao je u akciji kod vodstva Kölna u 12. minuti kada je mrežu domaćih pogodio Podolski. Ipak, momčad iz Gelsenkirchena preokrenula je utakmicu te uz tri gola Huntelaara na kraju slavila 5:1.