Borussia iz Dortmunda potvrdila je naslov njemačkog prvaka dva kola prije kraja prvenstva domaćom 2:0 pobjedom protiv Nürnberga.

30.4.2011.
20:26

Sve je riješeno već u prvom dijelu. Barrios je zabio u 32. minuti, a Lewandowski u 43. minuti. Borussiji je to bila 22. pobjeda sezone i sedmi naslov u povijesti. Ipak, više se u Dortmundu slavio 2:0 poraz Bayera kod Kölna čime je Leverkusen ostao i bez teoretske šanse da osigura naslov.

Köln je s dva gola Marija Novakovića osigurao nastavak borbe za prvoligaški status, isto kao i Borussia Mönchengladbach pobjedom 1:0 kod Hannovera. U novim problemima našao se Eintrach koji je porazom kod Mainza pao na 16. mjesto.

Njemačko prvenstvo, 32. kolo:

Borussia D.-Nürnberg 2:0 Köln-Bayer 2:0 Hannover-Borussia M. 0:1 Mainz-Eintracht 3:0 HSV-Freiburg 0:1 (Petrić nije igrao zbog ozljede) Hoffenheim-Stuttgart 1:2

Poredak: 1. Borussia (D) 72, 2. Bayer 64, 3. Hannover 57, 4. Bayern 56 (-1), 5. Mainz 52...