Veliko slavlje u Londonu zavladalo je nakon što je belgijski sudac de Bleeckere označio kraj dvoboja Tottenhama i Milana (0:0).

10.3.2011.
1:23

London. Stadion White Hart Lane. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Ukupan rezultat: Tottenham - Milan 1:0 (1:0).

TOTTENHAM (4-4-1-1): Gomes - Ćorluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, Modrić, Pienaar (Jenas, 71)- Van der Vaart (Bale, 66) - Crouch (Pavljučenko, 83).

MILAN (4-3-2-1): Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski (Antonini, 70) - Seedorf, Boateng (Merkel, 76), Flamini (Strasser, 87) - Robinho, Pato - Ibrahimović.

Nogometaši Tottenhama su na svom White Hart Laneu odigrali 0:0 s Milanom, te tako obranili prednost od 1:0 iz prve utakmice u Italiji. U nervoznoj utakmici bez nogometne ljepote od prve minute su za Spurse zaigrali Luka Modrić i Vedran Ćorluka. Niko Kranjčar nije bio ni na klupi.

Iako je Milan većim dijelom susreta dominirao i imao puno više prilika, Rossoneri su na kraju ostali 'kratkih rukava'. Svoju najbolju priliku imali su u 26. minuti, no Robinhov udarac s gol-linije je očistio Gallas. Vratar domaćina Gomes je tom prilikom odlutao u prazno, ali gosti to nisu uspjeli kazniti.

Kako se utakmica bližila kraju Talijani su sve više pritiskali, ali nisu uspjeli do pogotka koji bi im osigurao produžetak. Spursi su se gotovo cijelo drugo poluvrijeme branili, te su na kraju održali svoju mrežu netaknutom. Tottenham se tako po prvi puta plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Gelsenkirchen. Veltins Arena. Sudac: Jonas Eriksson (Švedska). Ukupan rezultat: Schalke - Valencia 4:2 (1:1).

Strijelci: 0:1 - Costa (17), 1:1 - Farfan (40), 2:1 - Gavranović (54), 3:1 - Farfan (90+4).

SCHALKE (4-4-2): Neuer - Uchida, Höwedes, Metzelder, Escudero - Farfan, Kluge (Sarpei, 81), Matip (Papadopoulos, 60), Jurado (Draxler, 76) - Raul, Gavranović.

VALENCIA (4-2-3-1): Guaita - Bruno, Navarro, Ricardo Costa, Mathieu - Joaquin, Ever Banega (Tino, 70) - Pablo Hernandez (Soldado, 64), Topal, Mata - Aduriz (Jonas, 75). Njemački Schalke je također uspio pred svojom publikom izboriti prolaz među najboljih osam momčadi Europe. U prvom dvoboju s Valencijom bilo je 1:1, da bi u uzvratu Schalke slavio s 3:1. Ipak, nije na početku sve izgledalo idealno za domaćina.

Povela je Valencija preko Ricarda Coste u 17. minuti, da bi Farfan u posljednjim minutama prvog dijela poravnao na 1:1.

Početkom nastavka sve se okrenulo. Njemački sastav je poveo u 52. minuti s 2:1, a strijelac je bio Mario Gavranović. Nogometaš koji je nastupao za mlađe uzvrate švicarske reprezentacije, ali također ima i hrvatsko državljanstvo.

Konačnih 3:1 postavio je Farfan svojim drugim golom u posljednjim sekundama dvoboja. Schalke je tako po drugi puta, nakon 2008., prošao među osam najboljih klubova Europe.