Nogometaši Liverpoola slavili su u glasovitom Merseyside derbiju, svladavši gradskog suparnika Everton s 2:0 u prvoj utakmici 7. kola Premierlige.

1.10.2011.
18:42

U jubilarnom 185. liverpulskom ligaškom obračunu Redsi su došli do 71. pobjede. Ujedno su slavili četvrti put u pet posljednjih prvenstvenih dvoboja između ovih suparnika na Evertonovom Goodison Parku. Liverpool je došao do četvrte ovosezonske pobjede u Premiershipu, ali iz Evertonova će tabora imati puno primjedbi na račun suca Martina Atkinsona koji je usmjerio utakmicu u 22. minuti kada je prestrogo isključio Jacka Rodwella.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xlf34n Evertonov veznjak je uklizao na loptu i odnio je ispred Luisa Suareza. Pritom je zakačio Urugvajca koji je teatralno pao, a sudac je Rodwellu pokazao crveni karton. Everton je nakon isključenja bio u podređenoj ulozi i pokušao je sačuvati barem bod.

Liverpool je najveću priliku u prvom poluvremenu imao u 43. minuti nakon što je Phil Jagielka srušio Suareza u šesnaestercu. No, udarac Dirka Kuyta s bijele točke obranio je Tim Howard. U sudačkoj je nadoknadi, pak, Charlie Adam pogodio gredu. Obrana Evertona u drugom poluvremenu ipak nije izdržala. U 71. minuti Jose Enrique je ubacio s lijeve strane, a Andyju Carrollu nije bilo teško pogoditi sa sedam metara. Treći mu je to prvenstveni gol za Liverpool i prvi ove sezone. Priču je u 82. zaključio Suarez kojeg je pri pokušaju izbijanja lopte pogodio Sylvain Distin i omogućio mu lagani zgoditak.