Latvija i Grčka odigrale su 1:1 u Rigi u kvalifikacijskom ogledu za Europsko prvenstvo u našoj skupini F. Latvija je na taj način uvelike olakšala posao Hrvatskoj u nastavku kvalifikacija.

7.9.2011.
1:49

Hrvatska je nakon 3:1 pobjede nad Izraelom u Maksimiru preuzela vodstvo na ljestvici skupine s 19 bodova, dok je Grčka pala na drugo mjesto s bodom manje.

To znači da bi odabranici Slavena Bilića eventualnom pobjedom u Pireju 7. listopada osigurali prvo mjesto i izravni plasman na Europsko prvenstvo. Osvajanjem jednog boda protiv Grčke, uz pobjedu nad Latvijom kod kuće 11. listopada, Hrvatska bi također bila putnik na EURO. Latvija je u Rigi povela protiv Grčke pogotkom Cauņe u 19. minuti. Grci su do izjednačenja stigli u 84. minuti. Nakon kornera s desne strane, u gužvi se lopte dokopao Papadopoulos, te je udarcem desnom nogom zatresao mrežu latvijskog vratara. Grci su do kraja utakmice stezali obruč oko gola domaće selekcije, ali nisu uspjeli poentirati za potpuni preokret i pobjedu. Zanimljivo da su se nogometaši Latvije silno veselili osvojenom bodu koji ih nije pomaknuo s pete pozicije na ljestvici. Prvi bod u kvalifikacijama osvojila je Malta, odigravši kao domaćin 1:1 s Gruzijom. Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Kankave, dok je deset minuta kasnije konačni rezultat postavio Mifsud.

1. Hrvatska 8 6 1 1 16-5 19 bodova 2. Grčka 8 5 3 0 10-4 18 3. Izrael 9 4 1 4 11-11 13 4. Gruzija 8 2 3 3 5-6 9 5. Latvija 7 2 1 4 6-9 7 6. Malta 7 0 0 7 3-16 0

Reprezentacija Engleske pobijedila je na Wembleyju Wales sa 1:0 u kvalifikacijskom dvoboju za Europsko prvenstvo u skupini G i stigla nadomak plasmana u Poljsku i Ukrajinu.

Bila je to utakmica u kojoj su obje selekcije stvorile jako malo izglednih prilika. Domaćini su do pobjede stigli u 35. minuti, kada se Stewart Downing fino probio po desnoj strani i poslao oštru prizemnu loptu prema Ashleyju Youngu koji je bez oklijevanja pucao i pogodio u bliži kut velškog vratara.

szólj hozzá: England 1-0 Wales Iako nije naročito impresionirala, Engleska je učvrstila vodstvo na ljestvici u skupini. Sada ima 17 bodova, 6 više od Crne Gore našeg stručnjaka Zlatka Kranjčara. Englezi gostuju kod Crne Gore u Podgorici 7. listopada i osvajanjem jednog boda bi osigurali plasman na Europsko prvenstvo. Švicarska je pobjedom u Baselu 3:1 nad Bugarskom zadržala izglede za osvajanje drugog mjesta, jer sada za Crnom Gorom zaostaje 3 boda. Bugari su poveli u 9. minuti pogotkom Ivanova. Junak pobjede Švicarske bio je 19-godišnji krilni napadač Basela Xherdan Shaqiri, autor hat-tricka, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, te u 62. i 90. minuti. Bio je to strateški okršaj dvojice njemačkih stručnjaka, izbornika Bugarske Lothara Matthäusa i njegovog nekadašnjeg trenera u Bayernu Ottmara Hitzfelda, koji vodi Švicarsku. Ovoga puta je učitelj nadmašio učenika... Kvalifikacije za Euro, skupina G: Engleska – Wales 1-0 (Young 35) Švicarska – Bugarska 3-1 (Shaqiri 45+2, 62, 90 / Ivanov 9) Redoslijed: 1. Engleska 17 (7), 2. Crna Gora 11 (6), 3. Švicarska 8 (6), 4. Bugarska 5 (7), 5. Wales 3 (6)

Senzacionalnu je pobjedu ostvarila nogometna reprezentacija Armenije u skupini B kvalifikacija za Euro 2012. Armenci su u Žilini svladali Slovačku sa čak 4:0.

Slovaci su na taj način propustili priliku da se na čelu skupine bodovno izjednače s Rusijom koja je ranije u utorak u Moskvi odigrala 0:0 protiv Irske. Armenija sada, s druge strane, ima 14 bodova, baš kao i Slovačka, dok je Irska na drugom mjestu s bodom više. Sav posao u Žilini momčad Verdana Minasjana odradila je u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Jura Movsisjan u 57. minuti, Henrik Mhitarjan u 70., Gevorg Ghazarjan u 80., te Artur Edigarjan u drugoj minuti sudačke nadoknade. U preostaloj utakmici skupine B Makedonija je pobijedila Andoru s 1-0 zgoditkom Mirka Ivanovskog u 59. minuti. Kvalifikacije za Euro, skupina B: Rusija – Irska 0-0 Makedonija – Andora 1-0 (Ivanovski 59) Slovačka – Armenija 0-4 (Movsisjan 57, Mhitarjan 70, Ghazarjan 80, Edigarjan 90+2) Redoslijed: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Armenija 14 (8), 4. Slovačka 14 (8), 5. Makedonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)