Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić zabio je svoja prva tri gola u dresu Intera i to sve na istoj utakmici.

28.8.2014.
22:01

Inter je u prvom susretu slavio s 3:0 u gostijma, a u uzvratu je dvama pogocima Kovačića u prvih pola sata potvrdio prolaz u Europsku ligu. Utakmica je završila visokom pobjedom Intera od čak 6:0, a uz Kovačića, po dva je gola zabio Mauro Icardi, a jedan dodao Pablo Oswaldo.

Mateo je prvi gol zabio u 28. minuti, nakon ubačaja s desne strane bio je brži od golmana islandske momčadi te je iz blizine pogodio za vodstvo, a drugi je bila prava mala majstorija u Kovinom stilu. Treći gol Kovačić je zabio u 51. minuti pogodivši prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca suprotni kut gostujućeg gola.

To su ujedno i prva tri Kovačićeva pogotka za Inter otkad je prije godinu i pol dana stigao iz Dinama.