Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna bio je strijelac za svoj Sahtar u gostujucem remiju protiv Metalista (2:2) u sklopu 16. kola ukrajinskog prvenstva.

7.3.2015.
18:45

Metalist je poveo pogotkom Oleksija Dovhija u 17. minuti, a u sudackoj je nadoknadi prvog poluvremena Srna izjednacio s bijele tocke. Prije toga je Dmitro Rizuk napravio prekrsaj nad Ilsinhom u kaznenom prostoru zobg cega je dobio crveni karton. Srna je sigurno realizirao jedanaesterac, sto mu je treci ovosezonski gol u prvenstvu, te cetvrti ako se racunaju sva natjecanja.

Sahtar do kraja nije uspio iskoristiti prednost igraca vise. Doduse, poveo je u 72. minuti pogotkom Luiza Adriana, ali je Metalist izjednacio u trecoj minuti sudacke nadoknade preko Vladimira Prijomova.

Sahtar je trenutno drugi na ljestvici s cetiri boda zaostatka za vodecim kijevskim Dinamom koji je odigrao utakmicu manje.