Barcelona je na gostovanju kod Bate Borisova još jednom pokazala koliko je moćna te slavila s 5:0. Pobjede su upisali Bayer, Marseille, Milan, Arsenal i Zenit.

29.9.2011.
1:21

Bayer Levekusen - Genk 2:0 (Bender 30/Ballack 90) Valencia - Chelsea 1:1 (Lampard 56/Soldado 87, 11m)

Redoslijed: 1. Chelsea 4, 2. Bayer 3, 3. Valencia 2, 4. Genk 1

Nogometaši Valencije i Chelseaja odigrali su 1:1 u dvoboju drugog kola E-skupine Lige prvaka na Mestalli.

Dobro su španjolski nogometaši parirali favoriziranim gostima, koji su poveli pogotkom Franka Lamparda u 56. minuti na asistenciju Florenta Maloude.

Izjednačili su domaći u 87. minuti golom Javiera Soldada iz 11-erca nakon što je rukom prilikom ubačaja iz kuta igrao Salomon Kalou.

U drugoj utakmici skupine Bayer iz Leverkusena došao je do prve pobjede nadigravši na svom terenu belgijski Genk 2:0. Oba su gola za sastav Robina Dutta zabili zadnji vezni igrači: Lars Bender pogodio je u 30., a Michael Ballack u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Arsenal - Olympiakos 2:1 (Oxlade-Chamberlai 8, Santos 20/Torrios27) Marseille - Borussia 3:0 (Ayew 20, 69, Remy 62)

Redoslijed: 1. Marseille 6, 2. Arsenal 4, 3. Borussija Dortmund 1, 4. Olympiacos 0 U skupini F Arsenal je nastavio pobjednički niz protiv grčkog prvaka Olympiacosa. Osamnaestogodišnji Alex Oxlade-Chamberlain postigao je svoj drugi pogodak u tek trećem nastupu za Topnike. Nakon Shrewsburyja u Liga kupu zabio je i u Ligi prvaka u 8. minuti prvog djela.

Brazilac Andre Santos također je zabio u svom trećem nastupu za momčad menadžera Arsena Wengera i to prvijenac, na asistenciju Chamakha. Španjolac David Fuster smanjio je na 2:1 u 27. minuti susreta, a to je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

U drugoj utakmici skupine F Marseille je na svom Velodromeu slavio protiv Borussije Dortmund s uvjerljivih 3:0. Dvostruki strijelac za francusku momčad bio je 21-godišnji Andre Ayew, dok je Loic Remy pridodao još jedan gol za veliko slavlje Marseilla.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru u 63. minuti utakmice umjesto Kevina Großkreutza.

Zenit St. Peterburg - Porto 3:1 (Širokov 19, 63, Danny 72 / Rodriguez 10) Šahtar - APOEL 1:1 (Jadson 64/Trickovski 61)

Redoslijed: 1. APOEL 4, 2. Porto 3, 3. Zenit 3, Šahtar 1 Nakon iznenađujućeg poraza u 1. kolu od ciparskog kluba Apoela (2:1), Zenit je upisao veliku pobjedu, vrijednu tri boda protiv prošlogodišnjeg osvajača Europske lige kojem je to bio prvi poraz ove sezone nakon sedam utakmica.

Ruska momčad je kapitulirala već u 10. minuti, nakon što je Brazilac Hulk lijepo asistirao Kolumbijcu Jamesu Rodriguezu, koji je sa svega metar od gola uspio dovesti svoju momčad u vodstvo. Izjednačio je Roman Širokov, nakon pogreške Portovog vratara Heltona, a isti je igrač u 63. minuti pogodio za vodstvo. U 72. minuti susreta Portugalac Danny postavio je konačnih 3:1.

Nogometaši Šahtara kiksali su na svojoj Donbass Areni protiv Apoela iz Nicosije odigravši u utakmici drugog kola G skupine Lige prvaka tek 1:1 s ciparskom momčadi.

Poveli su gosti iz prve prave prilike u 61. minuti, a strijelac je bio Trickovski.

No, samo tri minute poslije Šahtar je izjednačio preko Jadsona.

Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 81. minuti umjesto strijelca Jadsona.

BATE - Barcelona 0:5 (Volodko 19 ag, Pedro 22, Messi 38, 56, Villa 90) Milan - Victoria Plzen 2:0 (Ibrahimović 53/Cassano 66)

Redoslijed: 1. Barcelona 4, 2. Milan 4, 3. Plzen 1, 4. Bate 1 Barcelona se očekivano lako obračunala sa slabašnim Bateom utrpavši mu pet lakih komada. Katalonci su u vodstvo došli u 19. minuti kada je Aleksandar Volotko, kojem je za vrat puhao Lionel Messi, jedno ubacivanje u peterac pospremio u vlastitu mrežu.

Samo tri minute kasnije Pedro je udvostručio vodstvo Barcelone zabivši na asistenciju Davida Ville. Do kraja prvog djela još je Lionel Messi zabio za Barcelonu, te praktički riješio utakmicu nakon svega 40 minuta igre.

U nastavku se Bate dobro držao do 56. minute kada je Messi, na asistenciju Danija Alvesa, proparao mrežu domaćeg vratara Gutora za svoj drugi gol na utakmici i 194. u dresu Barcelone, kojim je dostigao legendarnog Mađara Ladislava Kubalu.

U 90. minuti susreta David Villa zabio je svoj drugi pogodak ove sezone u Ligi prvaka za konačnih 5:0.

U drugom susretu skupine Milan je na San Siru slavio protiv češkog prvaka Plzena s 2:0. U još jednoj slaboj predstavi talijanskog prvaka trener Massimiliano Allegri može biti zadovoljan jedino rezultatom.

Milan cijelo prvo poluvrijeme nije uspijevao probiti obranu Plzena, a tek je u 53. minuti Zlatan Ibrahimović, i to iz najstrože kazne, doveo Rossonere u vodstvo. U 66. minuti susreta talijanski reprezentativac Antonio Cassano postavio je konačnih 2:0 na asistenciju Šveđanina.