U prvoj utakmici 12. kola engleske Premierlige, Arsenal je na Emiratesu sa 5:2 pobijedio najvećeg londonskog rivala Tottenham.

17.11.2012.
16:24

Togoanac se u 10. minuti našao na pravom mjestu u pravo vrijeme da samo pospremi u mrežu "otpadak" nakon slabe intervencije poljskog vratara Wojciecha Szczęsnyja.

No, sve dobro što je napravio u 10. minuti pokvario je osam minuta kasnije. Adebayor je krenuo u klizeći start na loptu, do koje je prvi stigao Santi Cazorla, a kada je shvatio da će Španjolac ipak izboriti loptu prije njega, podigao je džon i punom brzinom pogodio Cazorlu malo iznad stopala.

szólj hozzá: Arsenal vs Tottenham - 5-2 (All Goals)

Glavni sudac susreta Howard Webb nije dvojio oko kazne za Togoanca, te ga je poslao, na oduševljenje cijelog stadiona, u svlačionicu. Bio je to četvrti crveni karton Adebayora u engleskom nogometu, te čak treći koji mu je dodijelio Webb!

Nedugo nakon toga stvari sjedaju na svoje mjesto i Arsenal do poluvremena u potpunosti okreće rezultat u svoju korist. U 24. minuti Theo Walcott nabacuje s desne strane, a njemački reprezentativac Per Mertesacker s desetak metara neobranjivo glavom pogađa za 1:1. Bio je to prvi pogodak Nijemca u dresu Arsenala.

Topnici su nakon izjednačenja nastavili pritiskati, a nagrada je stigla u 42. minuti. Lukas Podolski je povećao na 2:1, a na isteku 45. minute Francuz Olivier Giroud, zabija i za 3:1. Nakon 15 minuta nastavka susreta Arsenal povisuje na 4:1., Cazorla je ovoga puta bio strijelac. Drugi pogodak za goste zabio je u 71. je minuti Velšanin Gareth Bale, a konačnih 5:2 postavio je Theo Walcott.

Ovom je pobjedom Arsenal, barem privremeno, skočio na šesto mjesto prvenstvene ljestvice s 19 bodova na svom kontu. Tottenham bi u najgorem scenariju nakon kompletiranja kola mogao pasti na 10. mjesto prvenstvene ljestvice.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xv68s3 Za kraj subotnjeg dijela 12. kola Premiershipa nogometaši Norwicha su priredili veliko iznenađenje. S 1-0 su na svom travnjaku svladali Manchester United...

Odigrao je Manchester, koji je nastupio bez ozlijeđenog Waynea Rooneyja, slabu utakmicu u kojoj se ponio kao da će tri boda sletjeti u njihov džep sami od sebe. No, Norwich se itekako borio, daleko više uložio truda u sve, te se domaćinu takva igra na kraju vratila kao pobjeda.

Junak velikog uspjeha Norwicha je bio 24-godišnji Irac Anthony Pilkington koji je u 60. minuti postigao jedini gol na ogledu. Inače, u prvom dijelu je domaćin imao tri-četiri lijepe šanse, ali je pogodak dočekao nakon sat vremena igre.

Treba reći da je nakon teškog domaćeg poraza od Liverpoola (2-5) i pada kod Chelseaja (1-4) Norwich ukupno zaredao sa šest utakmica bez poraza (pet u Premiershipu i jedna u Liga kupu). Osim Manchestera, Norwich je svladao u tom razdoblju i Arsenal (1-0), te Tottenham (2-1) u Liga kupu.

Tek kada je primio pogodak Manchester United se razbudio, ali ovaj put nije uspio okrenuti utakmicu kao nedavno protiv Aston Ville (od 0-2 do 3-2). Kako su igrali, igrači Alexa Fergusona nisu ništa drugo niti zaslužili osim poraza.

Tako je vrh nakon ovog kola preuzeo City i ima bod više od Uniteda.

http://rutube.ru/embed/5992570 Nogometaši Chelseaja i dalje nastavljaju s lošim izvedbama u Premirshipu, koje ih udaljavaju od samog vrha ljestvice. Ove subote je Chelsea poražen kod West Bromwicha s 2-1 u ogledu 12. kola...

Chelsea ne zna za pobjedu u domaćoj ligi tijekom posljednje četiri utakmice. Sve je krenulo s onim domaćim porazom od Manchester Uniteda (2-3). Potom je Di Matteova momčad odigrala tek 1-1 kod Swanseaja, pa istih 1-1 s Liverpoolom, a sada je izgubila od izuzetno neugodnog West Browmicha.

Long je u 10. donio domaćima vodstvo, Hazard je do kraja poluvremena izjednačio, ali je u 51. najbolji domaći strijelac Odemwingie donio veliko slavlje domaćinu. Do kraja su gosti napadali svim snagama, ali nisu uspjeli doći niti do boda. Recimo da je West Bromwich u sedmoj domaćoj utakmici sezone došao do - šestog slavlja.

Manchester City je ove subote ostvario najuvjerljiviju pobjedu sezone. S 5-0 je pobijeđena vrlo mlaka Aston Villa, a aktualni prvaci su gosta iz Birminghama dokrajčili u nastavku. U prvih 45. minuta je samo David Silva uspio pronaći put do suparničke mreže, no u nastavku su zato po dva pogotka postigli Argentinci - Sergio Agüero i Carlos Tevez. Obojica su jednog od dva gola zabili s bijele točke.

Manchester City je tako i nakon 12. kola ostao jedina momčad u Premiershipu bez poraza, a napad Aston Ville je s tri gostujuća gola u sezoni i dalje neslavni rekorder Premiershipa.

Liverpool je s 3-0 pobijedio Swanseaja i to je za klub s Anfielda tek druga domaća pobjeda u sezoni. I tamo su pogoci pljuštali u drugom dijelu i to nakon 0-0 u prvih 45 minuta. Suparnika je slomio prvi strijelac Liverpoola Luis Suarez, budući je Urugvajac postigao prva dva pogotka na utakmici.

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Everton koji je još jednom ostavio slab dojam u gostima. Iako su golom Naismitha još u 10. minuti igrači Davida Moyesa vodili 1-0, na kraju je domaći Reading slavio s 2-1 i to s dva pogotka Adama La Fondrea. Drugog, pobjedonosnog, je taj igrač zabio u 79. minuti iz penala.

Premiership, 12. kolo: Norwich - Manchester United 1-0 (Pilkington 60) West Bromwich - Chelsea 2-1 (Long 10, Odemwingie 51 / Hazard 39) Manchester City - Aston Villa 5-0 (Silva 43, Agüero 54-11m, 67, Tevez 65-11m, 74) Liverpool - Wigan 3-0 (Suarez 47, 58, Jose Enrique 66) Newcastle - Swansea 1-2 (Ba 90+2 / Michu 58, De Guzman 87) Reading - Everton 2-1 (Le Fondre 51, 79-11m / Naismith 10) Queens Park Rangers - Southampton 1-3 (Hoilett 49 / Lambert 23, Puncheon 45, Ferdinand 80-ag) Arsenal - Tottenham 5-2 (Mertesacker 24, Podolski 42, Giroud 45+1, Cazorla 60, Walcott 90+1 / Adebayor 10, Bale 71)

Ljestvica: 1. Manchester City 12 8 4 0 25-10 28 2. Manchester United 12 9 0 3 29-17 27 3. Chelsea 12 7 3 2 24-13 24 4. West Bromwich 12 7 2 3 19-13 23 5. Everton 12 5 5 2 22-16 20 6. Arsenal 12 5 4 3 23-13 19 7. West Ham 11 5 3 3 14-11 18 8. Tottenham 12 5 2 5 20-21 17 9. Fulham 11 4 4 3 24-19 16 10. Swansea 12 4 4 4 18-16 16 11. Liverpool 12 3 6 3 17-16 15 12. Newcastle 12 3 5 4 13-17 14 13. Norwich 12 3 5 4 9-18 14 14. Stoke 11 2 6 3 9-10 12 15. Wigan 12 3 2 7 12-21 11 16. Sunderland 10 1 6 3 7-11 9 17. Reading 11 1 6 4 14-19 9 18. Aston Villa 12 2 3 7 10-22 9 19. Southampton 12 2 2 8 18-30 8 20. QPR 12 0 4 8 9-23 4