EURONOGOMET / Vatreni s klupe gledao kako Mourinho i Roma s dva igrača manje spašavaje bod protiv njegove momčadi

10.12.2023.
23:08

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Fiorentina su odigrale 1-1 (1-0).

DAO SVOJ SUD /

Sudački ekspert otkrio gdje je Bel pogriješio u dvoboju Hajduka: Komentirao je i sporne odluke s utakmice Dinamo - Rudeš

Roma je povela u samom otvaranju utakmice kada je Lukaku u 5. minuti glavom u mrežu proslijedio ubačaj Dybale, ali na kraju mora biti zadovoljna i bodom jer je susret okončala s dva igrača manje.

Još kod rezultata 1-0 u 64. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Zalewski, a samo dvije minute potom je Martinez Quarta sjajnim udarcem glavom poravnao na 1-1. U 87. minuti je zbog preoštrog starta izravni crveni karton dobio i Lukaku, ali Fiorentina u preostalom vremenu nije uspjela postići pobjednički pogodak.

Josip Brekalo ostao je na klupi Fiorentine koja je sedma sa 24 boda, koliko ima i šesti Napoli, dok je Roma četvrta sa 25 bodova, koliko ima i peta Bologna.

Na vrhu je Inter sa 38 bodova, dva manje ima drugi Juventus.

Marseille u formi

Nogometaši Olympique Marseillea slavili su s 4-2 (4-1) na gostovanju kod Lorienta u posljednjoj utakmici 15. kola francuskog prvenstva te tako došli do treće pobjede u nizu.

Već nakon devet minuta gosti su imali dva gola prednosti pogocima Chancela Mbembe (3) i Pierre-Emericka Aubameyanga (9). U 33. minuti je Lenardo Balerdi pogodio za 3-0. Romain Faivre je u 41. minuti smanjio zaostatak domaćina, ali već u sljedećoj je Aubameyang svojim drugim golom vratio tri gola prednosti Marseilleu. U drugom poluvremenu je Benjamin Mendy (52) smanjio zaostatak i postavio konačnih 4-2 za goste.

Marseille je s 23 boda skočio na šesto mjesto, dok je Lorient ostao s 12 bodova na 16. poziciji.

Ključnu utakmicu hrvatske ženske rukometne reprezentacija u borbi za četvrtfinale SP-a protiv Mađarske u ponedjeljak pratite na RTL Kockici i platformi Voyo.