VATRENI DERBI U ITALIJI: / Juventus do pobjede iz spornog penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade

U derbiju 28. kola talijanskog prvenstva nogometaši Juventusa su pred svojim navijačima svladali Milan s 2-1.

10.3.2017.
23:00
AFP, MARCO BERTORELLO

Juventus je poveo u 30. minuti nakon što je Dani Alves prebacio obranu gostiju i proigrao Mehdija Benatiju koji je izbio sam pred Gianluigija Donnarummu i zakucao loptu u mrežu. Nije, ipak, predugo trajalo veselje domaćih navijača jer se 13 minuta kasnije Gerard Deulofeu sjurio po lijevoj strani i proigrao Carlosa Baccu, a ovaj donio izjednačenje Milanu.

UDARAC ZA JUVE SAMO KOJU MINUTU UOČI DERBIJA: /

Umjesto na teren, Mandžukić poslan kući

Pjaca i Pašalić od prve minute

U nastavku se rezultat nije mijenjao sve do sedme minute sudačke nadoknade kada je Paulo Dybala zabio s bijele točke za pobjedu Juventusa. Prije toga je Mattia De Sciglio igrao rukom u kaznenom prostoru iako se odluka o jedanaestercu činila prilično strogom.

Neposredno prije jedanaesterca je Milan ostao s igračem manje jer je Jose Sosa unutar samo četiri minute dobio dva žuta kartona zbog grubih prekršaja. U dresu Juventusa Marko Pjaca je igrao do 89. minute, dok je Mario Mandžukić u posljednji trenutak zbog želučanih tegoba ispao iz momčadi. Kod gostiju je Mario Pašalić bio na terenu do 70. minute.

Vodeći Juventus sada ima 70 bodova, 11 više uz utakmicu više od druge Rome i 13 od trećeg Napolija, dok je Milan sedmi sa 50 bodova.