REAL DOBIO NAJTEŽEG MOGUĆEG SUPARNIKA U POLUFINALU: / Lovrenu se ostvarila velika želja, Roma i Liverpool izbjegli velikane

Održan je ždrijeb polufinalnih parova Lige prvaka

13.4.2018.
12:25

U polufinalu nogometne Lige prvaka sastat će se Bayern - Real Madrid i Liverpool- Roma, odlučeno je u petak ždrijebom održanim u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u švicarskom Nyonu, a parove je izvukao ukrajinski izbornik i bivši napadač Andrij Ševčenko.

Prve utakmice su na rasporedu 24. i 25. travnja, a uzvratne 1. i 2. svibnja.

Pobjednici polufinalnih dvoboja borit će se za naslov pobjednika Lige prvaka 26. svibnja, kada će u Kijevu biti odigrana finalna utakmica.

UŽIVO:

13:14 - Bayern München - Real Madrid, Liverpool - Roma

13:11 - Andrij Ševčenko izvući će parove polufinala.

13:03 - Gradonačelnik Kijeva u kojem će se igrati finale, Vitalij Kličko, najavio je izvlačenje.

12:59 - Ždrijeb počinje za minutu, a pehar su na pozornicu donijeli Ševčenko i Vitalij Kličko.

Nakon uzbudljivih četvrtfinalnih utakmica, polufinale najelitnijeg europskog natjecanja izborili su Liverpool, Bayern, Real Madrid i Roma. Talijani su napravili pravi pothvat izbacivši Barcelonu iz natjecanja, a malo je nedostajalo i da slična sudbina zadesi Real koji se protiv Juventusa spasio golom iz penala u 97. minuti.

U polufinalu će se tako naći i trojica Hrvata: Mateo Kovačić, Luka Modrić i Dejan Lovren. Branič Liverpoola izrazio je svoje želje uoči ždrijeba:

"Natjecanje je vrlo otvoreno i sve je moguće. Osobno ne želim Real u polufinalu jer imaju puno iskustva u Ligi prvaka kao i puno rekorda u posljednje četiri sezone. Odabrao bih Bayern ili Romu, a onda u finalu možemo igrati s Realom. Odličan je osjećaj biti u polufinalu. Rekao sam u svlačionici poslije pobjede nad Cityjem da je nekako pretiho. Možda još nismo shvatili da smo u polufinalu, ali s vremenom hoćemo i bit ćemo spremni", rekao je Lovren.