TEŽAK PORAZ HAJDUKA U VARAŽDINU: / Varaždin slavio prvi put nakon tri mjeseca, Caktaš nije uspio spasiti Bijele

Usprkos napadima Hajduka do kraja susreta, rezultat se nije mijenjao sve do pete minute nadoknade kada je Posavec još jednom pogreškom zaključio svoj iznimno loš dan

12.12.2020.
19:04

U susretu 15. kola Prve HNL Varaždin je kao domaćin svladao Hajduk sa 4-2 (2-0).

Domaći su stigli do prednosti od 3-0 golovima Posavca (4), Grgeca (32) i Senića (58) da bi Caktaš (72, 78) s dva pogotka vratio nadu gostima, no Obregon (90+5) je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu Varaždina.

Oba gola u prvom poluvremenu Varaždin je postigao udarcima glavom, u 4. minuti Daničić je na lijevom krilu prevario Nevistića i potom pronašao nečuvanog Ivana Posavca na 10-ak metara od vrata Hajduka, a ovaj je preciznim udarcem glavom svladao prezimenjaka Josipa. Do povećanja prednosti Varaždin je došao u 32. minuti kada je Hajdukov vratar ostao neodlučan kod istrčavanja nakon kornera, a kaznio ga je Grgec koji je glavom s pet metara sproveo loptu u mrežu.

Hajduk se vratio u igru, ali ne zadugo

Kada je u 58. minuti Josip Posavec još jednom velikom nesigurnosti, ispala mu je lopta iz ruku u vlastitom petercu nakon kornera Drožđeka, ostavio loptu na nozi Seniću koji ju je s dva metra pogurnuo u mrežu izgledalo je kako je pitanje pobjednika riješeno, tim više što do tog trenutka Hajduk nije stvorio niti jednu izglednu situaciju za pogodak. Kod trećeg pogotka Varaždina sudac Čuljak prvotno je označio prekršaj na vrataru, no nakon pregleda snimke promijenio je odluku i pokazao na centar igrališta.

Hajduk se umalo spasio sigurnog poraza u razdoblju od 72. do 78. minute. Prvo je Caktaš pravovremeno utrčao u kazneni prostor i proslijedio ubačaj Jaira u mrežu za 3-1. Dvije minute potom Gyurcso je dobro pucao sa 12-ak metara iskosa, ali je Horkaš uspio skrenuti loptu u vratnicu, da bi u 78. minuti nakon još jednog dobrog udarca Gyurcsa s desne strane Horkaš odbio loptu ravno na nogu Caktaša koji se dobro snašao i smanjio na 3-2.

Varaždin stigao na osmo mjesto

Usprkos napadima Hajduka do kraja susreta, rezultat se nije mijenjao sve do pete minute nadoknade kada je Posavec još jednom pogreškom zaključio svoj iznimno loš dan. Hajdukov vratar je prilikom istrčavanja promašio loptu pa je do nje stigao Obregon i zatim bez problema neometan pogodio za konačnih 4-2.

Varaždin je ovom pobjedom, prvom pod vodstvom novog trenera Zorana Kastela, stigao na osmo mjesto sa 12 bodova, jednim manje od sedmog Šibenika, a tri više od devete Lokomotive i desete Istre 1961, dok je Hajduk ostao peti sa 17 bodova, koliko ima i šesti Slaven Belupo.

Na vrhu je Osijek sa 30 bodova, bod manje, ali i tri utakmice manje ima drugi Dinamo.

UŽIVO

Prva hrvatska nogometna liga, 15. kolo

Varaždin, Stadion Anđelko Herjavec, 17.05

Varaždin - Hajduk 4:2 (Posavec 4', Grgec 32', Senić 59', Caktaš 72', 79', Obregon 96')

Varaždin: Horkaš, Grgec, Stolnik, Pellumbi, Tkalčić, Senić, Posavec, Daničić, Obregon, Drožđek, Benko

Hajduk: Posavec, Jakoliš, Dimitrov, Vušković, Dolček, Jradi, Jurić, Nejašmić, Caktaš, Brnić, Umut

96' GOL! Obregon zabija za sigurnu pobjedu Varaždinaca.

87' Horkaš je dobio žuti karton.

85' Izmjene kod domačina: Tkalčić i Posavec izlaze iz igre, a zamijenit će ih Memija i Milić.

79' GOL! Kakav nastavak Hajduka! Mijo Caktaš ponovno zabija i smanjuje rezultat na 3:2. Kapetan Bijelih pogodio je nakon što je Horkaš odbio udarac Gyurcsa.

77' Izmjene u redovima Varaždina: iz igre izlazi Grgec, a ulazi Elezi.

74' Velika prilika za Hajduk, ali Gyurcso pogađa vratnicu.

72' GOL! Prvi Hajdukov gol na ovoj utakmici, strijelac je Caktaš. Dolček je ubacio s lijeve strane, a Caktaš jako lijepo zabio s desetak metara.

70' Izmjene kod Varaždina, izlazi Benko, a zamijenit će ga Petković.

68' Senić dobiva žuti karton.

59' GOL! Senić zabija za veliko vodstvo Varaždina nakon što je vrataru Posavecu lopta ispala iz ruke, a pogodak je priznat nakon VAR provjere.

45' Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah promjene u Hajduku: Gyurcso i Jairo ulaze umjesto Nejašmića i Brnića.

44' Žuti karton dobiva Dimitrov zbog prekršaja na Obregonu.

32' GOL! Varaždin vodi 2:0! Grgec je pogodio glavom nakon ubačaja iz kornera.

22' Dario Jertec, koji je uz Zorana Kastela trener Varaždina. dobio je žuti karton.

21' Ušao je Diamantakos umjesto Umuta kod Hajduka.

18' Umut Nayir napušta teren zbog ozljede, ozlijedio je zadnju ložu.

11' Velika prilika za Varaždin! Obregon je išao zabiti, ali Posavec odlično brani.

4' GOL! Varaždin vodi 1:0, a strijelac je Posavec! Daničić je probio desnu stranu i centrirao, a na desetak metara od gola na loptu skače Posavec i glavom je šalje u mrežu Hajdukova gola.

1' Počela je utakmica.