CHELSEA SLAVIO U LONDONSKOM DERBIJU: / Kovačić asistirao u velikoj pobjedi protiv Spursa, nižu se hvalospjevi na račun Hrvata

Utakmica je u 68. minuti nakratko prekinuta jer je netko od domaćih navijača gađao vratara Chelsea Kepu, a gostujući branič Rudiger se žalio na rasističke uvrede s tribina

22.12.2019.
19:22

ŽESTOK OKRŠAJ KOVAČIĆA I ENGLEZA: Vatreni poludio zbog prljavog poteza zvijezde Spursa, veznjak mu ovo nije mogao oprostiti

U derbiju 18. kola engleskog nogometnog Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham sa 2-0, a za prvi pogodak "Bluese" asistirao je hrvatski reprezentativac MateoKovačić.

Bio je to susret u kojem je u glavnoj ulozi bio VAR, a dvije možda i ključne odluke, otišle su na stranu gostiju - jedanaesterac i crveni karton.

Junak utakmice bio je brazilski reprezentativac Willian, koji je zabio oba gola za Chelsea, prvog u 12. minuti, a drugog u posljednjim trenucima prvog dijela. Zanimljivo, Willian je tek drugi put u 215 premierligaških nastupa zabio dva gola na jednoj utakmici.

Son pocrvenio

Gosti su poveli u 12. minuti nakon kornera. Willian je izveo korner dodavši do Kovačića, koji mu je vratio loptu, a Brazilac je ušao u kazneni prostor i sjajno opalio u suprotni kut za 1-0. U posljednjim trenucima prvog dijela vratar Tottenhama Paulo Gazzaniga je neopreznim startom oborio Marcosa Alonsa, a sudac Anthony Taylor je uz provjeru VAR-a dosudio kazneni udarac za "Bluese". Brazilac je sigurno zabio za 2-0.

Konačan udarac Spursi su dobili u 63. minuti kada je isključen Son. Korejski reprezentativac je nakon jednog duela sa zemlje udario nogom Rudigera, a sudac mu je nakon 'asistencije' VAR-a pokazao crveni karton.

Utakmica je u 68. minuti nakratko prekinuta jer je netko od domaćih navijača gađao vratara Chelsea Kepu, a gostujući branič Rudiger se žalio na rasističke uvrede s tribina. Kovačić je za Bluese, koji su prekinuli niz od dva uzastopna poraza, igrao do 68. minute.

UŽIVO

Totenham - Chelsea 0-2

Kraj

73' Kovačić je dobio brojne pohvale za svoj današnji nastup.

68' Jorginho je ušao umjesto Kovačića na negodovanje navijača. Mateo je u ovom susretu zaradio žuti karton te neće moći nastupiti u idućem kolu koje je na rasporedu dan nakon Božića.

62' Heung-Min Son je zaradio crveni. Već je prošlo dosta od spornog prekršaja koji je napravio, ali je sudac dobio informaciju putem slušalice te je dao daje znak za VAR. Nakon pregledavanja snimke poslao ga je u svlačionicu. Son je naime u jednoj akciji udario Rudigera.

53' Navijači Chelseaja prezadovoljni su onim što je Kovaćić do sada pokazao.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Willian je s bijele točke povisio vodstvo gostiju. Marcos Alonso je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudac samo odmahnuo na prigovore igrača. No na kraju je promijenio odluku nakon konzultacija s VAR-om.

43' Kovačić je nakon naguravanja s Delle Alijem dobio žuti karton.

14' Ovo je prva utakmica Mourinha protiv njegovog Chlseaja otkako je postao trener Spursa.

12' GOOL Willian je iz kornera dodao do Kovačića, Vatreni mu je vratio loptu, a Brazilac je prošao i pogodila suprotni kut za vodstvo.