TOTTENHAM – BARCELONA 2-4: / Rakitićeva volejčina i magični Messi ušutkali prepuni Wembley, Icardi spasio Inter

Tottenham Hotspur i Barcelona odigrali su sjajnu utakmicu na Wembleyju

3.10.2018.
23:06

Španjolski velikan Barcelona pobijedio na Wembleyju Tottenham sa 4-2 u susretu 2. kola B skupine nogometne Lige prvaka, a drugi pogodak za katalonski sastav zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

O OVOJ GOLČINI VATRENOG JOŠ DUGO ĆE SE PRIČATI: /

Dame i gospodo, ovako to radi Ivan Rakitić

Barca je povela već nakon 92 sekundi igre, a pogodak je postigao Philippe Coutinho. Lionel Messi je uputio sjajnu loptu na krilo do Jordija Albe koji je iskoristio nepotrebno istrčavanje Huga Llorisa, te asistirao Coutinhu koji je zabio s ruba kaznenog prostora za vodstvo katalonskog sastava.

Bio je to najbrži Barcin pogodak u LP u posljednjih 13 godina. Brži je bio tek Mark van Bommel koji je u studenog 2005. u susretu protiv Panathinaikosa zabio nakon 36 sekundi. Na 2-0 povisio je naš Ivan Rakitić u 28. minuti fantastičnim volejom s ruba kaznenog prostora.

Tottenham se vratio u igru u 52. minuti preko Harryja Kanea koji je sjajnom fintom 'slomio' Semeda, a potom preciznim udarcem pogodio suprotni kut. No, nada Engleza kratko je trajala. Svega četiri minute kasnije Barca se vratila na +2. Alba je uputio povratnu loptu, Coutinho i Suarez su je propustili, a Messi u naletu zabio za 3-1.

Tottenham se nije predavao i Lamela je u 67. minuti smanjio na 2-3. Međutim, sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi u 90. minuti svojim drugim golom na utakmici. Bio je to njegov 22. gol u 29 nastupa protiv engleskih klubova, a večeras je još dva puta gađao okvir gola.

Spursi i Barca su do sada igrali samo jednom, prije 36 godina u polufinalu Kupa pobjednika kupova, a slavila je Barcelona. Na White Hart Laneu je bilo 1-1, a Barca je u uzvratu slavila 1-0, a potom u finalu pobijedila Standard Liege.

U drugom susretu iz ove skupine Inter je na gostovanju pobijedio PSV sa 2-1 upisavši i drugu pobjedu.

Premda je Inter dominirao, poveli su domaćini u 27. minuti sjajnim pogotkom Pabla Rosarija sa 20 metara. Icardi je umalo izjednačio u 37. minuti, no domaći vratar Jeronen Zoet je sjajno reagirao. U 44. minuti niti Zoet nije mogao ništa nakon odličnog udarca Radje Nainggolana koji je s ruba kaznenog prostora zabio za 1-1. PSV je u 49. minuti bio korak do nove prednosti, no udarac Gastona Pereira s ruba kaznenog prostora završio je u okviru gola. Inter je okrenuo rezultat u 60. minuti golom Icardija.

Ivan Perišić, Marcelo Brozović igrali su cijeli susret za Inter. Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda 'Nerazzurra'. Inter je dobio dva puta PSV u LP u skupini i 2007. U Eindhovenu je bilo 1-0, a na San Siru 2-0.

Na ljestvici vode Barcelona i Inter sa po šest bodova, dok su PSV i Tottenham bez bodova.

PSV- INTER 1-2

90+4' - Kraj utakmice u Londonu! Barcelona je zasluženo pobijedila i uzela tri boda, Spursi i dalje bez boda u Ligi prvaka.

90+1 - GOOOL! Obrana Tottenhama jeftino je izgubila jednu loptu, a Messi takve poklone ne oprašta. Barcelona ima 4-2!

Atletico ponovo vodi protiv Bruggea, strijelac je Griezmann drugi put!

66' - GOOOL! Tottenham se još jednom vratio u život! Lamela je primio loptu na rubu šesnaesterca i opalio. Lopta se odbila od Arthura Mela i prevarila Ter Stegena! 3-2!

Inter je preokrenuo utakmicu u Eindhovenu i pogotkom Icardija vodi sa 2-1

56' - GOOOOL! Nije dugo trajala nada Tottenhama - Messi je pokrenuo akciju Barcelona i proigrao Albu na lijevom boku koji vraća loptu Argentincu. Messi takve šanse ne promašuje i Barcelona ima 3-1!

52' - GOOOOL! Nakon što je Messi pogodio stativu, sjevnula je kontra Tottenhama, Kane je primio loptu na lijevom boku, sjajnim lažnjakom izbacio Semeda i pogodio za 2-1.

46' - Odmah je zaprijetila Barcelona, ovoga puta je šutirao Messi - njegov udarac pogađa stativu!

45+1 - Počelo je drugo poluvrijeme!

45+3 - Kraj prvoj poluvremena na Wembleyju! Barcelona zasluženo vodi protiv Tottenhama.

Evo i pogotka kojim je Inter izjednačio protiv PSV-a

Ovo je Griezmannov pogodak kojim je Atletico poveo protiv Bruggea:

38' - Messi je danas posvuda na terenu!

36' - Dobra duga lopta Jordija Albe prema Suarezu, ali Urugvajac nije uspio dobro štopati ispred Llorisa.

28' - GOOOL! Odlična akcija Barcelone - Messi je pronašao Suareza dugom loptom, Urugvajac spušta za Coutinha koji vraća loptu na vrh šesnaesterca. Tu se nalazi Ivan Rakitić koji fenomenalnim volejem zabija za 2-0 Barcelone!

2' - GOOOOL! Barcelona vodi već u drugoj minuti! Messi je briljantnom loptom probio dvije linije domaćih i pronašao Jordija Albu na kog je istrčao Lloris. Španjolac šalje povratno loptu na Coutinha koji pogađa u prazan gol!

1' - Počela je utakmica u Londonu.

20:36 - Stigle su i početne postave.