UTAKMICA S DVA DINAMOVA LICA: / Modri teškom mukom došli do bodova protiv Slaven Belupa i približili se Rijeci

Nogometaši Dinama u 12. kolu HNL-a teškom su mukom uspjeli doći do bodova protiv čvrstog Slaven Belupa.

14.10.2016.
19:48

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0:1

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević - Purić, Musa, Aliti, Štiglec - Christensen, Burić, Gregurina - Savić, Heber, Ivanovski.

DINAMO (4-2-3-1): Livaković - Matel, Schildenfeld, Sigali, Pivarić - Machado, Jonas - Soudani, Antolić, Ćorić - Henriquez.

Strijelci: 0-1 Fernandes (77.)

Bila je ovo utakmica u kojoj je Dinamo pokazao dva lica. U prvom poluvremenu, Modri su bili očajni. U drugom bolji, ali ukupni dojam Zagrepčana i nije bajan. Momčad bugarskog trenera Ivajla Peteva je zahvaljujući pogotku Fernandesa u 77. minuti teškom mukom došla do tri gostujuća boda i tako privremeno smanjila zaostatak za vodećom Rijekom na tri boda. Isto tako, ovo je prvo slavlje Peteva na klupi hrvatskog prvaka!

PRVA POBJEDA PETEVA NA KLUPI DINAMA: ‘Ovo je jasan znak da momčad izlazi iz krize’

Dinamo zasjeo na drugo mjesto

Izabranici Matjaža Keka svoj ligaški susret protiv trenutno trećeplasirane momčadi Osijeka igraju u nedjelju na Rujevici. Osijek je do ovog sraza bio druga momčad prvenstva, ali Modri su barem na dva dana zasjeli na drugu poziciju jer imaju 26 bodova, dva boda više od Osijeka uz utakmicu više. Slaven Belupo je ostao šesti sa 11 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva koja ima utakmicu manje.

Uz to, Zagrepčani su u posljednja tri ligaška susreta ostvarili učinak od dvije pobjede (Lokomotiva 1-0, Slaven Belupo 0-1) uz jedan remi (Hajduk 0-0). Znači, Petev je uspio barem malo prodrmati momčad, ali dva pogotka u tri susreta i nije neki učinak koji bi trebao veseliti bivšeg izbornika Bugarske. No, bodovi su ono što se pamti!

PETEVA ČEKA PRVO GOSTOVANJE S DINAMOM: ‘Valjda ćemo imati više sreće nego protiv Hajduka’

Očajno prvo poluvrijeme Dinama

Petev je odlučio ovaj susret započeti s Ćorićem i Henriquezom. Prvu priliku na susretu imao je Slaven Belupo u 2. minuti, ali "Farmaceuti" nisu uspijeli šokirati zagrebački sastav i baciti svoje simpatizere u trans.

Samo dvije minute poslije, Dinamo je imao svoju prvu šansu na utakmici. Pivarić je dodao jednu rolicu na 20 metara za Soudanija. Nogometaš Dinama silovito je opalio pod gredu, ali Blažević je to sjajno bio obranio.

ROVOVSKA BITKA U KOPRIVNICI: Dinamo i Slaven Belupo odigrali ratničku utakmicu

U 13. minuti, Slaven Belupo je bio blizu vodećeg pogotka na susretu. Bila je to jedna sjajna akcija "Farmaceuta" u kojoj je Ivanovski gurnuo loptu kroz noge Matelu, ali Schildenfeld se na pet metara od gola ukazao u zadnji čas ispred Hebera. U prvom poluvremenu, bokovi Dinama izgledali su očajno. Pivarić i Matel "plivali" su, a osim Soudanijevog udarca u 4. minuti, zagrebački satav nije stvorio niti jednu izgledniju priliku.

Modro buđenje u nastavku

Već na samom početku nastavka, domaći nogometaši imali su izglednu priliku za gol. Našao se Gregurina pred kaznenim prostorom Dinama, ali Schildenfeld je spasio vrata Modrih. U 48. minuti, Ante Ćorić silovito je pucao, ali obranio je to vratar Slavena, Blažević.

Greda Ćorića

U 54. minuti, Brazilac Jonas okušao je udarac s više od 20 metara, ali otišlo je to pokraj desne vratnice. U 65. minuti utakmice, Ćorić se mogao upisati u strijelce. Ali njegova lopta završila je u gredi Slavenova gola. Ćorić je tukao s 15 metara, da je to ušlo bio bi to jako lijepi pogodak.

Petev u 66. minuti radi ključan potez

I onda Petev u 66. minuti radi ključni potez u ovom dvoboju. Iz igre je izvadio Ćorića, a umjesto njega uveo Čileanca Juniora Fernandesa. I taj potez mu se isplatio samo 11 minuta poslije. Soudani i Fernandes odigrali su jednu sjajnu akciju na 20 metara od gola Livakovića. Čileanac je odigrao dupli pas sa Soudanijem, a onda je preciznim udarcem probušio Blaževića.

U 89. minuti, Fernandes je mogao staviti točku na i ove utakmice i upisati i drugi gol na ovom susretu, ali njegov pokušaj s 15 metara otišao je pokraj gola. Tako "Farmaceuti" ponovno nisu došli do bodova protiv Dinama. Posljednji puta kad je Slaven Belupo slavio protiv Dinama bilo je 28. rujna 2008. godine u Koprivnici rezultatom 2-0.

REZULTATI 12. KOLA:Petak: Slaven Belupo - Dinamo 0-1 (Fernandes 79) Subota: Lokomotiva - Istra 1961 (15 sati) Inter - Cibalia (17 sati) Nedjelja: Rijeka - Osijek (15 sati) Hajduk - Split (17 sati)

TABLICA: 1 Rijeka 11 9 2 0 25-6 29 2 Dinamo 12 8 2 2 19-10 26 3 Osijek 11 7 3 1 18-8 24 4 Hajduk 11 6 3 2 23-11 21 5 Lokomotiva 11 3 2 6 14-15 11 6 Slaven Belupo 12 2 5 5 11-17 11 7 Istra 1961 11 2 4 5 12-17 10 8 Inter 11 1 6 4 11-18 9 9 Cibalia 11 0 5 6 9-25 5 10 Split 11 0 4 7 2-17 4