NOVI KIKS HAJDUKA: / Bijeli dugo vodili pa na kraju osvojili samo bod, Krstanović ponovno zabio Splićanima

Tekstualni prijenos utakmice između Slaven Belupa i Hajduka mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

20.4.2021.
20:57
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

susretu 30. kola Prve HNL Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici odigrali 1-1, a identičnim rezultatom završio je i susret između Šibenika i Gorice.

GORICA SE NA ŠUBIĆEVCU SPASILA U ZADNJIM TRENUCIMA, ALI NIJE USPJELA PREKINUTI CRNI NIZ: /

Delfi u 88. minuti zabio za bod

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Kristiana Dimitrova, a izjednačio je Ivan Krstanović u 66. minuti. Hajduk je od 60. minute igrao bez isključenog Darka Todorovića.

Početak iz snova za Bijele

Prije dva tjedna Hajduk i Slaven Belupo su igrali na Poljudu, a domaćin se spasio poraza Umutovim golom za 2-2 u petoj minuti nadoknade. I ovoga puta je Hajduk bio na rubu poraza, ali je s igračem manje osvojio bod.

Hajduk je poveo već u devetoj minuti, a pogodak je nakon kornera glavom zabio Kristian Dimitrov.

Slaven je bio korak do izjednačenja u 24. minuti, međutim Kalinić je obranio Knollov udarac. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je imao još jednu sjajnu priliku, ponovo je pucao Knoll, ali je s crte izbio Todorović.

Umalo potpuni preokret

Prvu priliku u nastavku imali su gosti u 54. minuti. Teklić je proigrao Umuta koji je pucao, ali pored gola. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je Todorović zaradio crveni karton i Hajduk je pola sata prije kraja susreta ostao s igračem manje.

Samo šest minuta kasnije Slaven je izjednačio, a pogodak je postigao Krstanović. Bio je to njegov već 17. gol protiv Hajduka u karijeri.

Posljednju priliku na utakmici imao je domaćin u petoj minuti sudačke nadoknade, no Glavčić nije uspio zabiti iz slobodnog udarca.

Prva hrvatska nogometna liga, , 30. kolo

Koprivnica, Gradski stadion

Slaven Belupo - Hajduk 1:1 (Dimitrov 9'; Krstanović 66')

Slaven Belupo: Filipović, Bosec, Prce, Božić, Goda, Paracki, Lulić, Glavčić, Bačelić Grgić, Knoll, Krstanović

Hajduk: Kalinić, Todorović, Dimitrov, Mujakić, Čolina, Jurić, Skorup, Teklić, Jairo, Livaja, Umut Nayir

90' + 8' Gotova je utakmica, Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici odigrali 1:1.

90' + 5' Ogromna prilika za domaćine. Glavičić je pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali Kalinić brani.

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

88' Žuti karton dobio je Mlinar u momčadi Slavena.

82' Već neko vrijeme nismo vidjeli neku priliku u Koprivnici, čini se da niti jedna momčad ne želi riskirati.

70' Domaćini ne staju. Lulić je dobro ubacio s boka, ali Dimitrov u zadnji tren izbacuje u korner.

66' GOOL Slaven Belupo je brzo iskoristio brojčanu nadmoć, Krstanović zabija za 1:1. Prvo je Knoll pokušao atraktivno, šakricama, zaprijetiti Kaliniću nakon čega lopta dolazi do Krstanvića koji ne griješi i zabija svoj 107. pogodak u HNL-u.

60' CRVENI KARTON. Hajduk je ostao s desetoricom, Todorovi je dobio drugi žuti nakon prekršaja na Knollu.

54' Livaja je pucao iz daljine, Filipović brani.

54' Dobra prilika za Hajduk. Umut je pucao s otprilike 14 metara, ali ne pogađa okvir gola.

49' Livaja zbog žutg kartona koji je upravo dobio u Koprivnici neće moći igrati za Hajduk u sljedećoj utakmici, derbiju s Dinamom u nedjelju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 2' Gotovo je prvo poluvrijeme u Koprivnici.

44' + 1' Hajduk se spasio u samoj završnici prvog dijela. Goda je pucao glavom iz blizine, a Todorović čisti s gol linije.

41' Prijetnja na drugoj strani. Knoll je pucao prema Kaliniću, ali ne pogađa okvir gola.

Slaven Belupo - Hajduk

35' Pokušaj Hajduka. Teklić puca sa 16 metara, ali to ide visoko iznad gola. Nedugo nakon toga pucao je i Jurić, ali niti taj udarac ne ide u okvir gola.

28' Slaven je zagospodario terenom i "plete mrežu" oko gola Bijelih. Splićani su stali nakon što su poveli.

24' Velika prilika za Slaven, umalo izjednačenje. Knoll je pucao nakon ubačaja Lulića, ali Kalinić brani.

22' Nogometaši Slavena pokušavaju brzo izjednačiti. Prvo je Knoll izazvao pomutnju u obrani Bijelih, ali Dimitrov je otklonio opasnost. Par minuta nakon njega pucao je Lulić, a lopta pogađa blok i odlazi u korner.

Igrači Hajduka slave pogodak

10' GOOOL Hajduk je poveo 1:0. Strijelac je Dimitrov. Skorup je ubacio, a Dimitrov loptu glavom pospremio u mrežu.

7' Prvi pokušaj Hajduka. Nakon ubacivanja Todorovića, Umut je pucao glavom, ali nije preizan.

1' Počela je utakmica.

18.05 Stigli su sastavi. Trener Hajduka Paolo Tramezzani zbog suspenzija nije mogao računati na Vuškovića, Simića i Fossatija pa susret od pve minute počinje s mladim Dinom Skorupom, Dimitrovim i Mujakićem. U momčadi Slavena nema iznenađenja.

Nogometaše splitskog Hajduka u 30. kolu Prve hrvatske nogometne lige očekuje gostovanje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Bijeli su u derbiju prošloga kola doživjeli porez od druge momčadi lige, Osijeka, i sada će se u Koprivnici pokušati vratiti na pobjedničke staze i uhvatiti priključak za četvrtoplasiranom momčadi HNL-a Rijekom koja im bježi pet bodova.

"Atmosfera u svlačionici je pozitivna jer treba pripremiti novu utakmicu. Reakcija nakon poraza od Osijeka bila je onakva kakvu sam očekivao. Momčad smo koja je dugo bila neporažena i nije naučena gubiti. Žao nam je zbog poraza jer su nam sve utakmice izuzetno bitne. Ipak mislim da se vrijednost i uspjeh jedne momčadi ne ogleda u pozitivnim trenucima, ne vidi se kroz to koliko puta pobjeđuje i postiže dobar rezultat. Vrijednost jedne momčadi, njen duh i zajedništvo se vide u tome kako odigraš utakmicu nakon poraza. Znamo što nas čeka u Koprivnici. Svjesni smo toga i pripremamo se da budemo spremni na sve vrste utakmica. Nema laganih utakmica jer sve momčadi imaju ciljeve koje žele postići i nastavljamo razmišljati utakmicu po utakmicu", rekao je trener Hajduka Paolo Tramezzani u najavi utakmice protiv Belupa.

Slaven susret s Hajdukom dočekuje na sedmom mjestu tablice, s bodom manje od šestoplasiranog Šibenika i 13 manje od petog Hajduka.